استاندار گلستان گفت: در بخش تسهیلات مشاغل روستایی استان گلستان تا پایان بهمن امسال، با جذب ۱۶۸ درصد سهمیه پرداختی برای ۳ هزار و ۴۰۰ طرح رتبه نخست را در کشور به دست آورده است.

 ۳۴۰۰ طرح مشاغل روستایی در گلستان تسهیلات دریافت کردند

به گزارش گلستان 24 ؛ سیدمناف هاشمی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان گلستان اظهارکرد: در ماه‌های گذشته سفر رئیس جمهور به استان را داشتیم که مردم حماسه بزرگی را در استقبال از دولت رقم زدند. همچنین در 22 بهمن نیز مردم با حضور پرشور خود نشان دادند که در شرایط سخت نیز همه در کنار یکدیگر قرار دارند.

وی افزود: در روزها و هفته‌های گذشته نیز تلاش کردیم تا دستاوردهای زیادی را در 40 سالگی انقلاب اسلامی گزارش دهیم. همه مدیران استان در صداوسیما حضور پیدا کردند و در قالب جلسات و افتتاح‌ها و کلنگ‌زنی‌ها ، سعی کردیم دستاوردهای انقلاب و برنامه‌های آینده را پایدار کنیم.

استاندار گلستان گفت: امروز در شرایط پیچیده و سخت اقتصادی هستیم و فشارها روزانه بر جمهوری اسلامی بیشتر می شود در چنین شرایطی لا وجود همه تلاش‌های داخلی، شرایط فعالیت سخت‌تر می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش مدیریت استان این است که شرایط را به گونه ای پیش ببریم که فشار کمتری به مردم وارد شود، ادامه داد: آماری که در سفر رئیس جمهور مطرح شده آمار مصوب ابلاغی 100 درصد تخصیصی در دو سال آینده است. 

هاشمی عنوان کرد: حدود 3 هزار و 300 میلیارد تومان در قالب اعتبارات دولتی و تفاهم‌نامه با نهادهای عمومی غیردولتی مانند بنیادبرکت، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان در دو سال آینده به صورت 100 درصدی به استان اختصاص پیدا خواهد کرد.

وی گفت: 20 هزار میلیارد تومان دیگر نیز در قالب تفاهم‌نامه برای توسعه استان به تصویب رسیده که منتظر ابلاغ آن از سوی دفتر رئیس‌جمهور هستیم. در این زمینه نیز جلساتی با محوریت معاونت عمرانی استانداری با بخش خصوصی برگزار شد.

استاندار گلستان گفت: در آخرین آمار عملکرد تسهیلات مشاغل روستایی، استان گلستان تا پایان بهمن 97، با جذب 168 درصد سهمیه پرداختی برای 3 هزار و 400 طرح رتبه نخست را در کشور به دست آورده است. در حوزه رونق تولید نیز گلستان با 600 میلیارد تومان پرداخت از سهمیه امسال و یک‌هزار و 100 میلیارد تومان از سهمیه سال 96 رتبه دوم کشور را دارد.

وی افزود:  در استان گلستان در دو سال 96 و 97 حدود 46 هزار شغل ایجاد شده است که جزو استان های برتر هستیم.

وی گفت: در شاخص‌های دیگری مانند صادرات نیز استان گلستان با رشد 56 درصدی شرایط خوبی دارد در حالیکه متوسط رشد کشور یک درصد است.

وی ادامه داد: سیاست و رویکرد دولت بکارگیری جوانان و بانوان توانمند است. انتظار ما از مدیران این است که از این دو قشر در رده های مدیریتی استفاده کنند.

هاشمی درباره تنظیم بازار و لزوم نظارت بر بازار شب عید گفت: از الان تا فروردین باید مسائل مربوط به بازار، واردات کالاها و وضعیت انبارها را روزانه رصد کنیم. باید انبارها را از نهاده‌ها تکمیل کنیم. در کنترل بازار خروجی ما باید به گونه‌ای باشد که فشاری به مردم وارد نشود.

وی در پایان با قدردانی از معاونان سابق سیاسی و اقتصادی استانداری گلستان، حکم عبدالرضا چراغعلی را به عنوان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و همچنین محمد حمیدی به عنوان سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی را به آنان اهدا کرد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار