معاون ارزیابی وانطباق اداره کل استاندارد گلستان،

واحد های که مورد تایید سازمان استاندارد نیستند،حق تولید وتوزیع محصولات خود را ندارند.

550 پروانه استاندارد در استان صادر شده /گشت های نظارتی در ایام نوروز شدیدتر می شود

به گزارش گلستان24،مهندس داوود مزیدی معاون ارزیابی و انطباق اداره کل استاندارد استان گلستان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت:در کل کشور  تعداد محدودی کالا ،فراورده یا خدماتی هستند که نیاز به استاندارد اجباری دارند یعنی باید ان ظوابط و معیار ها سازمان ملی استاندارد را رعایت کنند.

وی با اشاره به اینکه هر فراورده برای گرفتن استاندارد نیاز به تسلیم مدارک و مستنداتی به سازمان استاندارد است،تصریح کرد:علاوه بر مستندات ما نیز بازرسی هایی ازاین واحد ها داریم که بر اساس معیار های  آن استاندارد ملی مربوطه، ارزیابی ونمونه برداری میکنیم که اگر شرایط لازم را داشت پروانه استاندارد با یک کد 10 رقمی مخصوص همان فراورده صادر خواهیم کرد.

مزیدی با بیان اینکه  محصولات و تولیدی ها تا زمان دریافت پروانه استاندارد از ما، اجازه تولید و توزیع محصول در بازار را ندارند ،تصریح کرد:بازرسان ما در غالب گشت های نظارتی در محل های عرضه کالا وتولید کالا محصولاتی که مشمول استاندارد های اجباری هستند را مورد بررسی قرار می دهند.

 معاون ارزیابی وانطباق اداره کل استاندار استان،یادآور شد:حوزه های مختلفی نظیر محصولات غذایی،برق ،ساختمان سازی،شیمیایی، در طول سال مورد نظارت و بازرسی سازمان استاندارد هستند که  زمانی  کیفیت و تطابق آنها با استاندار های مد نظر فاصله نداشته باشد.

وی با بیان اینکه در استان گلستان550 پروانه استاندارد صادر شده،خاطرنشان کرد:هر پروانه استاندارد برای یک محصول ویک تولیدی خاص است،بطور مثال 10 پروانه استاندارد برای لبنیاتی ها صادر شده چراکه  ما در استان 10 محصول و 10 کارخانه متفاوت داریم.

مزیدی با تاکید بر این که نظارت ها وبازرسی های ما در ایام نوروز شدید تر خواهد بود،تصریح کرد:در این ایام ناظران ما در تمامی نقاط لازم نظیر ،پارک ها، مراکز عرضه سی ان جی و گاز مایع،ترازو ها وباسکول های سنگین را مورد نظارت وبازرسی قرار می دهند.

انتهای پیام/

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار