مدیرکل دامپزشکی استان گلستان گفت: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه نوروز از ۲۵ اسفندماه لغایت ۱۷ فروردین ۹۸ در سطح گلستان اجرا می‌شود.

نظارت بهداشتی دامپزشکی گلستان در ایام نوروز تشدید می شود

به گزارش گلستان 24 ؛غلامرضا محرابی بعدازظهر چهارشنبه در خصوص تشدید نظارت ها در ایام عید، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه نوروز از ۲۵ اسفند تا ۱۷ فروردین ۹۸ در سطح استان اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح در قالب ۳۱ اکیپ دامپزشکی و با ۹۱۲ نفر روز تا پایان تعطیلات نوروز در استان اجرا می‌شود.

محرابی ادامه داد: فعالیت این اکیپ‌ها در سه حوزه نظارتی، بازرسی و قرنطینه‌ای است و از مجموع آنها، ۱۶ اکیپ با تعداد ۲۴ نفر روزانه در بخش نظارتی- بازرسی و ۱۵ اکیپ با تعداد ۱۸ نفر در بخش قرنطینه ای فعالیت می‌کنند.

وی حوزه طرح را در مراکز توزیع و عرضه فرآورده‌های دامی از جمله قصابی‌ها، فروشندگان گوشت مرغ بسته‌بندی شده، رستوران‌ها، غذاخوری‌ها و سایر اماکن توزیع مواد غذایی برشمرد.

 

محرابی تصریح کرد: هدف از اجرای این طرح ارتقاء سطح بهداشتی، تضمین سلامت و امنیت غذایی و فرآورده‌های خام دامی و رفاه حال مسافران و شهروندان است.

 

مدیرکل دامپزشکی استان گلستان از مسافران و شهروندان خواست هرگونه تخلف بهداشتی را به دامپزشکی ارائه دهند.

محرابی خاطرنشان کرد: کشتار دام در مکان های غیر بهداشتی و تفرجگاه‌ها، فروش گوشت قرمز فاقد مهر بازرسی دامپزشکی، فروش لاشه مرغ غیر بسته‌بندی، حمل غیرمجاز گوشت در خودروهای غیرمجاز و فاقد یخچال، فروش انواع گوشت و فرآورده‌های خام دامی دارای ویژگی‌های نامطلوب و غیر بهداشتی، فروش ماهی در مکان های غیر بهداشتی و کنار جاده ها خلاف است.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار