مسئول ادوار بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گلستان گفت: پس از ترمیم سیل بند یلمه خندان، سطح آب در آق قلا تا ۳۰ سانتی متر کاهش پیدا کرده؛ اما آب در حال حرکت به سمت گمیشان است.

کاهش چشمگیر آب در آق قلا

به گزارش گلستان۲۴،یونس نظری، مسئول ادوار بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گرگان در گفتگو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو به تشریح وضعیت سیل در گلستان پرداخت و گفت: بخش‌هایی از سیل بند یلمه خندان که چند روز گذشته دچار شکستگی شده بود، طرف سه شبانه روز کار گروه جهادی ترمیم شد و با این کار دهنه‌های ایجاد شده در این سد به طور کامل بسته شد. 

نظری ادامه داد: پس از ایجاد دهنه در این سیل بند در مناطق مختلف آق قلا آب تا یک متر و ۲۰ سانتی متر بالا آمده بود، اما اکنون به حدود ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر رسیده و حجم آب به طور چشمگیری کاهش یافته است. 

مسئول ادوار بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گرگان با بیان اینکه در این چند روز تلاش شد تا آب به وسیله پمپاژ‌ها به خارج از شهر هدایت شود، افزود: در حال حاضر آبی که از آق قلا خارج شده، در حال حرکت به سمت گمیشان است.

وی ادامه داد: در گمیشان سیل بند‌ها تقویت شده و به همین دلیل هنوز آب در مناطق مسکونی نفوذ نکرده است با این حال نیرو‌های امدادی در این شهرستان در آماده باش هستند.

نظری با بیان اینکه شدت آب مانند سیل اول نیست، گفت: بارش‌های چند روز گذشته باعث افزایش سطح آب در سد وشمگیر شده بود و مسئولان خروجی سد را زیاد کردند و آب به سمت آق قلا سرریز شده بود. 

وی ادامه داد: از ابتدای وقوع سیل در نوروز امسال در گلستان، هزار و ۵۰۰ گروه جهادی از سراسر کشور در استان حضور یافتند و به خدمت رسانی به مردم پرداختند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار