مدیر بهره برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای گلستان گفت که در 81 درصد ظرفیت سدهای این استان، آب ذخیره شده وجود دارد.

افزایش ۷۵ درصدی مقدار بارندگی تجمعی

شعبان رسولی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سد بوستان در کلاله 83 درصد، گلستان در گنبدکاووس 85 درصد، وشمگیر در آق قلا 91 درصد، سد کبودوال واقع در علی آباد 70 درصد و سد دانشمند در شمال گنبدکاووس 62 درصد آب دارد.
وی به وضعیت آبگیری تالاب سدهای آلماگل و آلاگل گنبدکاووس اشاره کرد و افزود: در 98 درصد از ظرفیت 5 میلیون متر مکعبی تالاب سد آلماگل و 72 درصد از ظرفیت 70 میلیون متر مکعبی تالاب سد آلاگل آب ذخیره شده است.
طبق گزارش شرکت آب منطقه ای گلستان، این استان شمالی و مرزی، 14 سد مخزنی بزرگ با ظرفیت دخیره سازی حدود 300 میلیون مترمکعب آب دارد. 
حسن فرازجو مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه ای گلستان به وضعیت آبدهی رودخانه های استان اشاره کرد و گفت: آبدهی رودخانه گرگانرود در ایستگاه قزاقلی بالادست سد وشمگیر، 42 متر مکعب بر ثانیه و آبدهی رودخانه قره سو در ایستگاه سیاه آب 6 متر مکعب بر ثانیه است.
به گفته فرازجو، از اول مهر پارسال تا ۳۱ فروردین امسال در استان گلستان بر مبنای اطلاعات ایستگاههای شرکت آب منطقه ای، مقدار بارندگی تجمعی متوسط ۶۱۳ میلیمتر بود که نسبت به آمار ۳۵۱ میلی متری بلند مدت، ۷۵ درصد افزایش یافت.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار