شهردار گرگان با اشاره به تحقق ۱۱۷ درصد بودجه سال گذشته گفت: پروژه‌های بزرگ گردشگری از جمله تله‌کابین، بازارموزه، سایت بالن‌سواری و سورتمه در گرگان راه‌اندازی می‌شود.

راه اندازی پروژه‌های بزرگ گردشگری در گرگان

به گزارش گلستان۲۴؛ عبدالرضا دادبود در مراسم معرفی و رونمایی 10 پروژه شهری اظهار داشت: سال گذشته برای اجرای 200 پروژه با پیمانکاران و سرمایه‌گذاران قرارداد بستیم و 170 پروژه به اتمام رسید. در عین حال پروژه های بزرگی دیگری نیز در دستور کار قرار دارد.

وی درباره آخرین وضعیت ساخت شهربازی مدرن در گرگان گفت: کارهای مربوط به این پروژه باسرعت خوبی پیش می‌رود و فعالیت‌های مقدماتی و راه‌های دسترسی در حال انجام است. آزمایش‌های مختلف از جمله مکانیک خاک نیز در دستور کار قرار دارد. سرمایه‌گذار این پروژه پیگیر خرید وسایل و تجهیزات لازم است و به رغم اینکه خرید و وارد کردن برخی تجهیزات شهربازی به دلیل تحریم‌ها با مشکل مواجه شده اما سرمایه‌گذار قول داده است که بهترین امکانات و تجهیزات را برای شهربازی گرگان تهیه کند.

شهرداری گرگان ادامه داد: سال گذشته مدیریت شهری گرگان 117 درصد از بودجه سالانه را محقق کرد و همزمان نیز 40 پروژه شاخص را نیز به بهره‌برداری رساند.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه‌ها نگاه صرفا عمرانی در شهر گرگان وجود ندارد، گفت: سعی کردیم در بخش‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و غیره برنامه داشته باشیم. امسال برای نخستین بار تیم بسکتبال شهرداری گرگان به مقام نایب قهرمانی در لیگ برتر دست پیدا کرد که این موفقیت نتیجه همین تغییر نگاه است.

دادبود جلب مشارکت شهروندان در اجرای پروژه‌ها و برنامه‌های مدیریت شهری گرگان را از دیگر اولویت‌ها برشمرد و افزود: از مشارکت‌های جزی و کوچک تا مشارکت های بزرگ اقتصادی، مشارکت اجتماعی و غیره در شهر گرگان استقبال می‌کنیم.

وی بیان داشت: سایت بالن‌سواری به زودی در شهر گرگان ایجاد می‌شود. بالن خریداری شده و سرمایه‌گذار نیز مشغول فعالیت است. به محض اینکه مجوز پرواز بالن گرفته شود، این پروژه اجرایی خواهدشد. پروژه تله‌کابین و سورتمه نیز در حال پیگیری است و اتفاقات خوبی درباره آنها رخ می‌دهد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار