مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت که امسال یک هزار و ۷۰ راس گوسفند از قزاقستان توسط راه زمینی و گمرک اینچه برون گنبدکاووس وارد این استان شد.

ورود بیش از 1000 گوسفند از گمرک اینچه برون به گلستان

 گزارش گلستان۲۴؛ غلامرضا محرابی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: این دام ها پس از قرنطینه ۷۲ ساعته و اطمینان از سلامت آنها، در کشتارگاه صنعتی آق قلا ذبح می‌شود.
وی افزود: استان گلستان ۴ قرنطینه زمینی در گمرک اینچه برون گنبدکاووس، تنگراه گالیکش، تیل آباد آزادشهر و نوکنده بندرگز دارد.
مدیرکل دامپزشکی گلستان گفت: سال قبل دو هزار و ۲۳۷ راس دام سبک برای کشتار از کشور قزاقستان وارد شده بود.
به گزارش ایرنا، نخستین محموله دام زنده شامل ۷۶۷ رأس گوسفند از کشور قزاقستان به وسیله هواپیمای باربری توسط شرکت تعاونی فراگیر اینچه برون به گرگان، ۲۴ خرداد سال ۹۶ منتقل شد.
گلستان علاوه بر برخورداری از فرودگاه بین المللی گرگان، از طریق خط ریلی بین المللی ایران - ترکمنستان - قزاقستان که از مرز اینچه برون می‌گذرد نیز با کشور قزاقستان روابط تجاری و اقتصادی دارد.
این خط ریلی در سال ۹۳ با حضور روسای جمهوری سه کشور در اینچه برون گلستان به بهره برداری رسید و هم اینک در حوزه بار و مبادلات اقتصادی مورد استفاده است.
استان مرزی گلستان با کشور ترکمنستان، دریای خزر و استان‌های مازندران، سمنان و خراسان شمالی همسایه است و افزون بر یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار