نصیری گفت: سال گذشته کمبود تولید مشکلاتی را برای استان به وجود آورد و اگر امسال سقف پیک بار را رعایت کنیم خاموشی نخواهیم داشت.

با رعایت سقف پیک بار قطعی برق نداریم

به گزارش گلستان۲۴؛ «علی اکبر نصیری» امروز(یکشنبه ۱۹ خرداد) در جلسه شورای اداری استان گلستان ضمن گرامیداشت ۱۹ خرداد روز مدیریت مصرف برق، اظهار کرد: این روز از سوی وزارت نیرو نامگذاری شده است و امید داریم با چنین روحیه‌ای شاهد مصرف بهینه برق در کشور باشیم.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان ادامه داد: در سال گذشته به دلیل کمبود تولید خاموشی‌هایی را در سراسر کشور داشتیم، امسال به دلیل بارندگی بخشی از این کمبودها جبران شده است‌.

 


نصیری با بیان اینکه امیدواریم با تعیین سقف پیک در استان‌های مختلف و در هفته‌های مختلف خاموشی برای استان اعمال نشود، افزود: از اول مهر سال گذشته برای کاهش میزان پیک فعالیت‌های خود را دنبال کردیم و تفاهم‌نامه‌هایی را با بخش‌های صنعت و کشاورزی در زمینه کاهش میزان پیک مصرف برق داشتیم.

 


وی با بیان اینکه مشوق‌هایی را برای کاهش میزان مصرف در ساعت پیک در نظر گرفتیم، افزود: ۱۸ خرداد سال گذشته بالاترین دما ۳۷ درجه و میانگین هوا ۳۲ درجه سانتی‌گراد بود ولی امسال دمای هوا به ۴۱ درجه رسید و میانگین دمای هوا در این مدت ۳۴ درجه سانتی‌گراد بود.

 


مدیرعامل شرکت توزیع برق گلستان متذکر شد: ۱۴۹ مگاوات با مدیریت مصرف توانستیم بار را جابه‌جا کنیم و سال گذشته کمبود تولید مشکلاتی را برای استان به وجود آورد و اگر امسال سقف پیک بار را رعایت کنیم خاموشی نخواهیم داشت.

 

نصیری افزود: پیشنهاد می‌کنیم برای عبور از ساعت پیک تا ۳۰ تیرماه ساعت شروع ادارات به ۶:۳۰ دقیقه تغییر کند و ادارات تا ساعت ۱۳ خدمت‌ خود را انجام دهند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار