حجت الاسلام نورالله ولی نژاد از پرداخت ۴۰ جهیزیه به ۴۰ زوج جوان گلستانی با مشارکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(رحمه الله علیه) خبر داد.

40 جهیزیه به جوانان گلستاتی اهدا شد

به گزارش گلستان۲۴؛به نقل از روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان، «حجت الاسلام نورالله ولی نژاد» گفت: یکی از تاکیدات مهم اسلام  و دستورات پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) و ائمه اطهار(علیهم السلام) فراهم کردن مقدمات  ازدواج  برای جوانان است و این طرح به منظور ایجاد زمینه لازم جهت ازدواج آسان و حمایت از زوجین در استان اجرایی شده است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: این طرح با هدف ایجاد پیوند و رابطه مستحکم میان جوانان و مساجد، الگو سازی شایسته برای خیرین و کمک در جهت تسهیل امر ازدواج جوانان و تشویق و ترغیب جوانان به ازدواج و بازخوانی نقش مهم و تاثیر گذار نهادهای دینی در ارائه خدمات اجتماعی انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه  کرامت انسانی زوج های جوان دریافت کننده از این خدمات برای ما بسیار مهم است، اظهارداشت: این طرح با تاکید بر محوریت قرار دادن مساجد و بهره گیری از مشارکت مردمی در تحقق کارکرد اجتماعی به اجرا در آمده است.

 

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تصریح کرد: این طرح در قالب طرح  «مسجد احسان» طرحی است که در قالب ارائه خدمات اجتماعی از قبیل راه‌اندازی صندوق‌های قرض‌الحسنه، خدمات به خانواده‌ها (تأمین جهیزیه و...) و خدمات حوزه سلامت با محوریت مساجد، توسط بنیاد اجتماعی احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (رحمه الله علیه) شکل‌گرفته و در همین راستا با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی، اهدای جهیزیه به زوج‌های کم‌توان در دستور کار قرارگرفته است.

 

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: تأمین مالی این طرح از محل اعتبارات ستاد با مشارکت مردمی با محوریت مساجد و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و با حمایت بنیاد اجتماعی احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (رحمه الله علیه) صورت گرفته است که در این مرحله تعداد 40 جهیزیه به زوج‌های جوان استان گلستان اهدا می شود.

 

حجت الاسلام ولی نژاد در خاتمه با ابراز خرسندی و خوشبختی برای این زوجین بیان کرد: مراسم جشن ازدواج آسان این زوجین در روز پنجشنبه (30 خرداد) در سالن همایش اداره کل تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد.

 

وی  با اشاره به اینکه  14 کالای اساسی زندگی شامل یخچال، اجاق گاز، سرویس چینی، سرویس قابلمه، اتو، کتری، سرویس قاشق و چنگال، پتو، کالای خواب، ساعت، جاروبرقی، تلویزیون، ماشین لباس شویی و فرش جهت تحویل به زوجین آماده شده است، افزود: تمامی کالاها ایرانی و بر اساس تحقق منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) اجرایی شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار