رییس دادگستری کل گلستان با اشاره به صدور بیش از چهار هزار رای بدل از حبس در استان گفت : صدور این احکام در سال قبل از افزایش شمار زندانیان استان جلوگیری کرده است.

صدور بیش از چهار هزار رای بدل از حبس در استان

به گزارش گلستان۲۴؛ هادی هاشمیان روز دوشنبه پس از حضور در زندان گرگان گفت: گلستان از استان‌های پیشرو در صدور آرای جایگزین حبس است،
هاشمیان افزود: قضات محاکم کیفری و دادسرا به صورت دوره‌ای از زندان‌ها سرکشی و با مددجویان دیدار می‌کنند و با بهره گیری از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش جمعیت زندانیان تلاش خواهند کرد.

وی بیان کرد: شهرداری‌ها، اداره منابع طبیعی و اداره کل زندان‌های گلستان از جمله ارگان‌هایی هستند که برای استفاده از ظرفیت احکام جایگزین اعلام آمادگی کرده‌اند.
رئیس کل دادگستری گلستان افزود: نهال کاری، پاکیزگی محیط زیست و حاشیه جنگل‌ها، کمک به بهسازی مدارس، حرفه آموزی و خدمات عمومی رایگان در شهرداری‌ها از جمله موارد پیشنهادی هستند که قضات برای محکومان فاقد سابقه کیفری که جرایم غیرعمد و سبک مرتکب شده‌اند صادر می‌کنند.
هاشمیان ادامه داد: علاوه بر این آرا، مختومه شدن پرونده در مرحله دادسرا با هدف جلوگیری از برچسب زنی به افراد، آزادی مشروط و تعلیق مراقبتی از دیگر نهادهای پیش بینی شده در قانون است که قضات گلستانی امسال برای محکومان صادر کردند.
رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: استفاده از مجازات جایگزین حبس به معنای آسان گرفتن به مجرمان خطرناک نیست و در جرایم خشن و جرایمی که پای جان و ناموس مردم و امنیت جامعه در میان است نگاه قانونگذار و رویکرد قضات، سختگیرانه است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار