رئیس کل دادگستری گلستان:

رئیس کل دادگستری گلستان به استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان اشاره کرد و گفت: استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان آغاز شده است و امیدواریم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که تعداد زندانیان در استان کاهش یابد.

پابندهای الکترونیکی برای مجرمان استفاده می شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی هاشمیان صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ارسال 212 درخواست به کمیسیون عفو استان از ابتدای سالجاری تاکنون اظهارداشت: از این تعداد پرونده یکصد و 35 نفر تکمیل و در کمیسیون عفو استان مطرح شد که 62 نفر مشمول عفو قرار گرفتند.

وی یادآور شد: از زندانیانی که مشمول عفو مقام معظم رهبری به مناسبت 22 بهمن بودند یک‌هزار و 230 زندانی آزاد شدند و مجازات یک‌هزار و 507 نفر نیز کاهش یافت.

به گفته رئیس کل دادگستری استان 83 نفر دیگر از زندانیان استان به مناسبت‌های مختلف مشمول عفو شدند.

وی با بیان اینکه گلستان از استان‌های پیش‌رو در کاهش جمعیت کیفری است، گفت: تلاش‌های زیادی انجام شد تا به جای مجازات حبس و زندان، از راه‌ها و روش‌های دیگری را برای مجازات مجرمان استفاده کنیم.

هاشمیان افزود: گلستان یکی از استان‌های برتر در زمینه صدور آرای جایگزین حبس است که در زمینه منابع طبیعی و محیط زیست، خدمات عمومی، خدمات درمانی و پزشکی و غیره آرای خوبی صادر کرده که بارها مورد تقدیر ریاست قوه قرار گرفته است.

وی درباره یکی از آرای جایگزین حبس که به تازگی در استان صادر و اجرا شده است، گفت:  یکی از پزشکان متخصص که به علت قصور پزشکی محکوم شده بود، به جای تحمل حبس موظف به ارائه خدمات درمانی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی شد ضمن اینکه به علت تخصص این پزشک برخی بیماران نیازمند از دیگر استان‌ها نیز برای مداوا به این استان آمدند.

رئیس کل دادگستری استان به استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان هم اشاره کرد و بیان داشت: استفاده از پابندهای الکترونیکی برای مجرمان آغاز شده است و امیدواریم شرایط به گونه‌ای رقم بخورد که تعداد زندانیان در استان کاهش یابد.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار