معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: امسال با همکاری وزارت ورزش و جوانان در 50 رشته ورزشی المپیاد بزرگ استعدادیابی ورزش کشور با رویکرد مهارت آموزی برای دانش آموزان متوسطه برگزار می‌شود.

برگزاری المپیاد بزرگ استعدادیابی در 50 رشته ورزشی

به گزارش گلستان۲۴؛ مهرزاد حمیدی صبح امروز در آیین طرح کشوری اوقات فراغت  که با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش انجام شد، اظهار کرد: فعالیت‌های تابستانه و اوقات فراغت با محوریت معاونت پرورشی و فرهنگی و همکاری و مشارکت همه حوزه‌های وزارت آموزش و پرورش در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: با اجرای برنامه‌های اوقات فراغت آموزش و پرورش در تابستان تعطیل نیست و غنی‌سازی اوقات فراغت صورت می‌گیرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تاکید کرد: در برنامه‌های تابستانی اوقات فراغت که با شعار هر دانش آموز یک مهارت احرا می‌شود برای تربیت و پرورش نسل تلاش می‌شود.
حمیدی اذعان کرد: فراهم آوردن موقعیت‌های جدید یادگیری مانند سند تحول که با میل دانش آموزان همراه باشد از جمله رویکردهای فعالیت‌های تابستانه است.

وی با بیان اینکه قریب به 4 میلیون دانش آموز از امروز در کشور فعالیت‌های خود را در طرح تابستانه آغاز می‌کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش متذکر شد: امسال با همکاری وزارت ورزش و جوانان در 50 رشته ورزشی المپیاد بزرگ استعدادیابی ورزش کشور با رویکرد مهارت‌آموزی را برای دانش آموزان متوسطه برگزار می‌کنیم تا پشتیبان المپیک جوانان باشیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان نیز در این مراسم اظهار کرد: 22 هزار فرهنگی با بیش از 350 هزار دانش آموز از شرقی‌ترین تا غربی‌ترین نقطه استان گلستان فعالیت دارند.

احسان گوهری‌راد با اشاره به شعار رونق تولید افزود: امید است بتوانیم گامی بلند در تحقق شعار سال برداریم و با تاسی از این نیت مقام عظمای ولایت طرح اوقات فراغت کشور را در مناطق سیل‌زده آغاز خواهیم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان متذکر شد: با وجود خسارت عمده سیل به بدنه آموزش و پرورش استان گلستان با کمک خیرین، تلاش آموزش و پرورش و قرارداد بیش از 90 د صد مدارس تخریبی انجام شد و کلنگ‌زنی عملیات احداث به زودی زمین خواهند شد.

وی تاکید کرد: امیدواریم همانطور که کلنگ‌زنی نخستین مدرسه سیل‌زده کشور در استان گلستان بود افتتاح نخستین مدرسه سیل‌زده نیز در مهرماه در استان گلستان رقم بخورد.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار