معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اشاره به کمبود ۳۵ قلم دارو در استان گفت: نظارت کامل بر داروخانه‌های استان داریم و سال گذشته نیز صلاحیت فنی ۱۲ داروخانه لغو شد.

کمبود ۳۵ قلم دارو در استان

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمد صلبی ظهر امروز در نشست خبری با اشاره به فعالیت 156 مرکز درمان معتادان mmt در استان اظهارداشت: حدود 32 هزار نفر زیر پوشش این مراکز قرار دارند.

وی افزود: همچنین مراکز کاهش آسیب، مراکز اجتماع‌مدار  و مراکز سرپناه نیز در استان وجود دارد که در زمینه درمان اعتیاد فعالیت می‌کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: 149 هزار نفر در استان دست‌کم یک‌بار تجربه مصرف مواد مخدر را داشته‌اند و 79 هزار نفر از آنان به صورت مستمر مصرف کننده هستند.

وی افزود: تنوع موادمخدر و کاهش سن اعتیاد و نیز شیوع آن در بین بانوان، هشدار دهنده است و همه دستگاه‌ها و نهادهای مسئول باید تلاش خود را در بحث پیشگیری و درمان این افراد بیشتر کنند.

صلبی با اشاره به تشدید نظارت‌ها بر مراکز درمان معتادان گفت: با همکاری نهادهای متولی قرار شد کنترل و نظارت بیشتری در ورودی‌های استان درباره ورود متادون انجام شود.

وی با بیان اینکه در برخی از فروشگاه‌های اطراف میدان ترمینال (‌شهید قندهاری) خرید و فروش و قاچاق موادمخدر انجام می‌شود، اظهار داشت: گشت‌های مشترکی با تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی در دستور کار قرار دادیم و بازدیدهای منظمی از این مراکز داریم که تاکنون 19 پرونده در این باره تشکیل شده است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به کمبود 35 قلم دارو در گلستان گفت: نظارت کامل بر داروخانه‌های استان داریم و سال گذشته نیز صلاحیت فنی 12 داروخانه لغو شد.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار