معاونت سلامت دامپزشکی گلستان گفت: در پی بازرسی‌های به عمل آمده از یکی سردخانه‌های ذخیره فرآورده‌های خام دامی در گرگان ۲۵ لاشه گوسفندی بدون هویت کشف و ضبط شد.

کشف ۲۵ لاشه گوسفندی بدون هویت در گرگان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی دامپزشکی گلستان محسن عبدالوند اظهار کرد: در پی بازرسی‌های به عمل آمده از یکی سردخانه‌های ذخیره فرآورده‌های خام دامی در شهرستان گرگان ۲۵ لاشه گوسفند ی بدون هویت و حاصل کشتار غیر مجاز کشف و ضبط شد.

وی افزود: با کشف و ضبط این لاشه‌ها با وزن تقریبی ۶۰۰ کیلوگرم سردخانه مذکور با حضور کارشناسان حراست دامپزشکی استان و پلیس مبارزه باکالای قاچاق اداره آگاهی استان پلمب شد.

عبدالوند گفت: ممهور بودن فرآورده‌های خام دامی به مهر و برچسب دامپزشکی تائیدی بر سلامت آن فرآورده‌ها بوده و هرگونه کشتار دام خارج از چرخه کشتارگاهی که تحت نظارت کارشناسان دامپزشکی نباشد به عنوان کالای قاچاق محسوب می شودو طبق قوانین و مقررات موجود با متخلفان امر برخورد خواهد شد.

وی از شهروندان خواست: از خرید هرگونه دام کشتار شده غیرمجاز با توجه به مخاطرات بسیار جدی که بر سلامت آنها دارد خودداری کرده و فرآورده‌های خام دامی خود را از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار