فرماندار گرگان:

فرماندار گرگان گفت: عدم تناسب سطح زیرکشت با صنایع تبدیلی مستقر در گلستان مشکلاتی را برای تحویل محصولات کشاورزی به وجود آورده است.

سطح زیرکشت محصولات کشاورزی با صنایع تبدیلی گلستان تناسب ندارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری گرگان، محمد حمیدی به منظور بررسی آخرین وضعیت تحویل محصول گوجه فرنگی از کشاورزان منطقه در بازدید یکی از شرکت های رب گرگان اظهارکرد: سطح زیر کشت با صنایع تبدیلی مستقر در استان تناسب ندارد و این امر مشکلاتی را در هنگام تحویل محصولات برای کشاورزان ایجاد می کند.

حمیدی اضافه کرد: باید جهاد کشاورزی تلاش کند الگوی کشت را در کشاورزی اجرایی کرده و برنامه ریزی صحیح در زمینه اصلاح الگوی کشت داشته باشد.

وی افزود: کشاورزان با زحمات فراوان گوجه را تولید می کنند و باید کارخانجات تلاش کنند محصولات آنها را به موقع خریداری کرده تا این قشر زحمتکش دغدغه ای در تحویل محصول نداشته باشند.

حمیدی گفت: توسعه صنعت و صنایع تبدیلی از جمله افزایش کارخانه تولید رب می تواند مانع از به وجود آمدن مشکلات این چنینی شود.

وی بیان کرد: در شهرستان گرگان بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی زیر کشت گوجه فرنگی است که پیش بینی می شود میانگین برداشت در هر هکتار به ۴۰ تن افرایش یابد و تاکنون بیش از ۲۵ درصد از این محصول برداشت شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار