رئیس پلیس‌راه گلستان با اشاره به آمار بالای تصادفات در جاده‌های استان گفت: حدود ۵۸ درصد از مصدومان و فوت‌شدگان تصادفات در استان موتورسواران و عابران پیاده هستند.

ایمن سازی دوربرگردان‌های پرخطر در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ سرهنگ علی عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با بیان اینکه بیشترین تلفات حوادث ترافیکی راکبان موتورسیکلت و عابران پیاده هستند، اظهارداشت: بیشترین آمار تصادفات استان در محور علی‌آبادکتول به آزادشهر رخ می‌دهد که علت آن وجود سکونتگاه‌ها در حاشیه محور بزرگراهی است.

به گفته وی سهم موتورسیکلت‌سواران از تصادفات جاده‌ای در استان حدود 45 درصد و سهم عابران پیاده 13 درصد است که وضعیت خوبی نیست.

رئیس پلیس راه استان بر لزوم ایمن‌سازی نقاط پرخطر در جاده‌‍های اصلی و فرعی استان اشاره کرد و یادآورشد: براساس بررسی‌های انجام شده 123 نقطه پرخطر در جاده‌های استان شناسایی شد که بخشی از آنها ایمن‌سازی شده است.

وی گفت: آشکارسازی این نقاط از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل‌ جاده‌ای استان انجام و علایم و تابلوهای هشدار نیز در این نقاط نصب شد.

عبدی خاطرنشان کرد: سال گذشته ایمن‌سازی 20 دوربرگردان ناایمن استان به تصویب رسید که اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان کارهای خوبی را در این بخش آغاز کرده است.

وی در ادامه با اشاره به نصب دوربین‌های کنترل سرعت در سطح جاده‌های استان گفت: تاکنون 20 دوربین برای ایمنی کاربران ترافیکی در جاده‌های اصلی و محوربزرگراهی استان نصب شد که تا پایان امسال این تعداد به 37 دستگاه افزایش می‌یابد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار