نماینده ولی فقیه استان گفت: با توجه به ماموریت مرزبانی ، مرزبانان باید هوشمندانه و هوشیارانه به بیرون از مرزها توجه داشته باشند.

مرزبانان با چشمان باز و هوشیاری کامل، تمام امورات را تحت نظر دارند

به گزارش گلستان ۲۴؛ سرهنگ ستاد" بهزاد ابراهیمی" فرمانده مرزبانی استان گلستان به همراه رییس عقیدتی سیاسی و جمعی از معاونین ستادی در نشستی صمیمی با آیت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه شهرستان گرگان دیدار و گفتگو کردند.

مرزبانان با چشمان باز و هوشیاری کامل، تمام امورات را تحت نظر دارند

در ابتدای این دیدار فرمانده مرزبانی استان ضمن ابلاغ سلام فرمانده مرزبانی ناجا به نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت: مرزبانی حلقه اول امنیتی کشور است که سه راهبرد ارتقاء آمادگی عملیاتی، کاهش آسیب پذیری و ارتقاء تعاملات با رویکرد نظامی و دفاعی در دستور کار ما قرار دارد.

این مقام ارشد مرزبانی در گلستان افزود: در حال حاضر ما شرایط بسیار خوبی با کشور ترکمنستان داریم البته مرزبانان ما با چشمان باز و هوشیاری کامل تمام امورات را تحت نظر دارند.

فرمانده مرزبانی استان با اشاره به تعامل بسیار خوب مجموعه مرزبانی با مرزنشینان استان گفت: تعامل دوطرفه بین مرزبانی و مرزنشینان یکی از ظرفیت های خوب این استان است که اجرای ماموریت های مرزبانی را تسهیل نموده است.

 

در ادامه نماینده ولی فقیه استان اهمیت جایگاه مرزبانی را در جامعه و در پیشگاه خداوند بسیار با ارزش دانست و گفت: دعای امام سجاد(ع) در حق مرزبانان و مرزداران در صحیفه سجادیه نشانگر اهمیت این موضوع است.

وی از حضور مرزبانان در دفتر خود ابراز خوشحالی کرد و با اشاره به سختی مسئولیت مرزبانان در نقاط مرزی تاکیدکرد: با توجه به ماموریت مرزبانی ، مرزبانان باید هوشمندانه و هوشیارانه به بیرون از مرزها توجه داشته باشند.

مرزبانان برای افزایش وحدت بین مرزنشینان تلاش کنند

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در ادامه با اشاره به برادری کشور جمهوری اسلامی ایران با کشورهای مسلمان همسایه گفت: مرزبانان باید در خصوص افزایش وحدت بین مرزنشینان برنامه ریزی و مراقبت بیشتری در سرحدات مرزی استان داشته باشند.

 

وی در ادامه مرزنشینان را یار و یاور مرزبانان دانست و تاکید کرد: مرزنشینان و مرزبانان باید در کنار هم باشند و این مهم اتقاق نمی افتد مگر با رفتار صمیانه و دوستانه مرزبانان و این مهم ترین و موثر ترین راه برای کنترل و مراقبت از مرزها است.

در پایان فرمانده مرزبانی استان گلستان ضمن قدردانی از حمایت همه جانبه نماینده ولی فقیه در استان ، از آیت الله نورمفیدی خواستار دعا در حق مرزبانان شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار