رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که طرح غربالگری زندانیان هنگام ورود به زندان در گلستان اجرا می شود، از مرخصی ۱۰ روزه به زندانیان جرائم غیرعمد طی اعیاد قربان و غدیر خبرداد.

اجرای طرح غربالگری زندانیان در استان

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی هاشمیان پیش از ظهر شنبه در جلسه کاهش جمعیت کیفری زندان های استان اظهارکرد: به مناسبت اعیاد قربان و غدیر به زندانیان جرائم غیرعمد و واجد شرایط در گلستان مرخصی ۱۰ روزه داده می شود.

هاشمیان با اشاره به تلاش ها برای کاهش شمار زندانیان استان به ویژه زندانیان کمتر از ۱۰ روز گفت: با همکاری اداره کل زندان های استان، طرح غربالگری زندانیان هنگام ورود به زندان اجرا می شود.

وی ادامه داد: در این طرح پرونده هر زندانی جداگانه بررسی و به کسانی که برای آنان قرار وثیقه یا کفیل صادر شده فرصت داده می شود تا در صورت امکان وثیقه و کفیل تامین کنند و وارد زندان نشوند.

وی بیان کرد: صدور آرای جایگزین حبس برای افرادی که جرایم غیرعمد سبک مرتکب شده اند و سابقه کیفری ندارند یکی دیگر از تلاش های دادگستری استان برای کاهش جمعیت زندانیان استان است.

هاشمیان گفت: افزایش بازدید قضات از زندان‌ها برای پیگیری مشکلات و درخواست‌های زندانیان از جمله اقداماتی است که در استان برای بررسی وضعیت زندانیان و کاهش ورودی ها انجام می شود.

/مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار