مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان از جذب معلمان مورد نیاز استان برای سال تحصیلی پیش‌رو تا قبل از مهرماه خبر داد و گفت: قطعا در ابتدای مهرماه سال جاری مشکلی از نظر تامین نیروی انسانی نخواهیم داشت.

نیازمندی مدارس تا قبل از شهریور رفع می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ احسان گوهری‌راد صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران و اهالی رسانه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید تلاش کرده‌ایم تمامی دغدغه‌های آموزشی، پرورشی، فرهنگی، نیروی انسانی و مکان فیزیکی را در مدارس استان رفع کنیم، اظهار کرد: این به معنای رفع همه مشکلات نیست بلکه یعنی تلاش کرده‌ایم بهترین شرایط ممکن را برای تحصیل دانش آموزان در سرتاسر استان فراهم کنیم.

* نیازمندی مدارس تا قبل از شهریور رفع می‌شود

وی با بیان اینکه در حوزه نیروی انسانی در شرایط ایده‌آل و آرمانی نیازمند 3 هزار نیرو هستیم، افزود: در شرایط معقول و با توجه به شرایط فعلی جذب نیرو حداقل باید یک هزار و 800 نفر را در مجموعه آموزش و پرورش استان گلستان جذب کنیم تا کمبود نیروی انسانی ما به نوعی حل شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان با تاکید بر اینکه این نیازمندی‌ها در سال جاری و تا قبل از نیمه شهریور و شاید قبل از آغاز ماه شهریور از سه طریق بر طرف می‌شود، خاطرنشان کرد: تعدادی از دانشجو معلمان ما در دانشگاه فرهنگیان در سال جاری فارغ‌التحصیل شده و به جمع همکاران فرهنگی ما می‌پیوندند.

گوهری‌راد از اضافه شدن افراد قبول شده در آزمون ماده 28 سال قبل به کادر مجموعه آموزش و پرورش استان گلستان خبر داد و گفت: در کنار این عزیزان از ظرفیت برخی از مربیان پیش دبستانی که تاکنون فرصت جذب آنها به دست نیامده بود استفاده خواهیم کرد و جذب آموزش و پرورش خواهند شد.

* زمان آزمون ماده 28 اعلام نشده است

وی با اشاره به اینکه حتی اگر این جذب‌ها نیز در موعد مقرر صورت نگیرد باز هم مشکلی در روند تامین نیرو نخواهیم داشت، تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط همکاران من به ویژه در معاونت پژوهشی و نیروی انسانی در تلاش هستیم در صورت نیاز با ساماندهی مناسب نیروها با همین ظرفیت فعلی پاسخگوی کامل دانش‌آموزان باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان با بیان اینکه خبری از آزمون ماده 28 سال جاری هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است، تصریح کرد: در صورت برگزاری این آزمون قطعا تا قبل از مهرماه رخ خواهد داد و به صورت رسمی به مردم اطلاع‌رسانی خواهد شد.

گفتنی است براساس آمارها و پیش‌بینی‌ها از سال جاری تا سال 1405 اوج روند بازنشستگی و خروج فرهنگیان از مجموعه آموزش و پرورش و نیاز به جذب نیرو در این مجموعه به وقوع خواهد پیوست.

/فارس

 

ارسال نظر

آخرین اخبار