مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گلستان از ساخت ۶ بازارچه دائمی صنایع دستی در استان خبر داد.

احداث ۶ بازارچه دائمی صنایع‌دستی در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ ابراهیم کریمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ساماندهی 35 هزار هنرمند صنایع دستی در استان اظهارداشت: در دو سه سال اخیر با حمایت‌هایی که در حوزه صنایع دستی اتفاق افتاد، شاخص‌هایی مانند تعداد هنرمندان، میزان تولیدات، صادرات صنایع دستی و غیره افزایش یافته است.

وی با اشاره به آموزش و توانمندسازی هنرمندان صنایع‌ دستی در استان گفت: تا کنون در استان 11 مرکز تخصصی صنایع دستی راه‌اندازی شده است که بنا داریم تعداد این مراکز را افزایش دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یکی از دغدغه‌های هنرمندان صنایع دستی را نبود بازار فروش دائمی عنوان کرد و بیان داشت: برای حل این دغدغه اقدام به راه‌اندازی بازارچه‌های موقت و دائمی در شهرستان‌های مختلف کردیم.

وی گفت: 6 بازارچه دائمی صنایع دستی در استان در حال ساخت است که در آق‌قلا بزرگترین بازارچه دائمی شمال کشور احداث خواهد شد.

کریمی افزود: بازارچه دائمی صنایع دستی در علی‌آبادکتول در حال اتمام است و در گالیکش نیز ساخت این بازارچه به زودی آغاز می‌شود.

وی با یادآوری صادرات سه میلیون دلاری صنایع دستی از استان گفت: در سه ماهه ابتدایی امسال حدود 45 هزار دلار انواع صنایع دستی از استان به مقصد کشورهای آسیای میانه، اروپا و کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر شده است.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار