اسکندری از آمادگی یک هزار و ۷۷ پایگاه این نهاد برای جمع‌آوری و توزیع نذورات مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد.

اعلام آمادگی ۱۰۷۷ پایگاه کمیته امداد برای جمع‌آوری نذورات قربانی

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد گلستان، «اسکندر اسکندری» گفت: امسال تمامی دفاتر کمیته امداد، ۸۸ مرکز نیکوکاری و ۹۷۰ پایگاه مستقر در شهرها، روستاها و عیدگاه‌های نماز سطح استان، آماده دریافت و توزیع نذورات قربانی میان نیازمندان هستند.

 

مدیرکل کمیته امداد گلستان به نحوه توزیع نذورات جمع‌آوری‌شده اشاره کرد و افزود: مراکز نیکوکاری، دفاتر این نهاد با اولویت‌بندی و نیازسنجی نیازمندان اقدام به توزیع نذورات در همان روز عید قربان می‌کنند و مبالغ ریالی نیز به‌حساب سرپرستان خانوارهای نیازمند واریز می‌شود.


وی یادآور شد: سالمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بد سرپرست و خانوارهای دارای بیمار صعب‌العلاج در اولویت دریافت هستند.


اسکندری به مشارکت حامیان طرح اکرام ومحسنین با موضوع حمایت مالی از کودکان بی‌بضاعت اشاره کرد و افزود: حامیان نیز می‌توانند نذورات قربانی خود را مستقیماً به‌حساب خانوارهای این کودکان واریز و یا به صورت نذری به آنان اهدا کنند.


مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به رشد ۱۰۵ درصدی نذورات دریافتی عید قربان سال ۹۷ افزود: سال گذشته بالغ بر 11.5 میلیارد تومان نذورات عید قربان مردم نیکوکار استان توسط این نهاد بین نیازمندان توزیع شد.
اسکندری بابیان جزئیات دریافت نذورات قربانی مردم در عید قربان خاطرنشان کرد: سال گذشته بالغ بر ۱۸۵ هزار کیلو گوشت به ارزش بیش از 7.5 میلیارد تومان به صورت غیر نقدی توسط دفاتر و پایگاه‌های کمیته امداد و حدود چهار میلیارد تومان هم نذورات نقدی و غیر نقدی توسط مراکز نیکوکاری، کمک مستقیم خیران و زکات پرداختی مودیان در قالب نذر قربانی جمع‌آوری شد.


وی با اعلام آمادگی کمیته امداد برای دریافت نذورات مردم در عید قربان بیان کرد: مردم خیر و نیکوکار گلستانی در روز عید سعید قربان می‌توانند گوشت قربانی و نذورات خود اعم از دام زنده گاو، شتر و گوسفند و پوست دام را به پایگاه‌ها وادارات این نهاد در سطح استان تحویل دهند تا بین نیازمندان توزیع شود.


اسکندری با پیش‌بینیجمع‌آوری نذورات قربانی به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در سال جاری گفت: خیران و مردم نوع‌دوست می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار سنا، سکه و ایوا و شماره حساب ۰۱۱۱۸۰۴۶۸۹۰۰۸ و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۰۲۲۶ نزد بانک ملی و سامانه پرداخت الکترونیک کمیته امداد به نشانی epay.emdad.org در عید سعید قربان به نیازمندان و محرومان کمک کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار