مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از آمادگی ۱۰۷۷ پایگاه این نهاد برای جمع‌آوری و توزیع نذورات مردمی در روز عید سعید قربان خبر داد.

جمع آوری نذورات قربانی گلستانی ها در ۱۰۷۷ پایگاه کمیته امداد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از سایت خبری کمیته امداد گلستان، اسکندر اسکندری اظهارکرد: امسال تمامی دفاتر کمیته امداد، ۸۸ مرکز نیکوکاری و ۹۷۰ پایگاه مستقر در شهرها، روستاها و عیدگاه‌های نماز سطح استان، آماده دریافت و توزیع نذورات قربانی میان نیازمندان هستند.

اسکندری به نحوه توزیع نذورات جمع‌آوری‌شده اشاره کرد و افزود: مراکز نیکوکاری، دفاتر این نهاد با اولویت‌بندی و نیازسنجی نیازمندان اقدام به توزیع نذورات در همان روز عید قربان می‌کنند و مبالغ ریالی هم به‌ حساب سرپرستان خانوارهای نیازمند واریز می‌شود.

وی یادآور شد: سالمندان، زنان سرپرست خانوار، ایتام، کودکان بد سرپرست و خانوارهای دارای بیمار صعب‌العلاج در اولویت دریافت هستند.

اسکندری به مشارکت حامیان طرح اکرام و محسنین با موضوع حمایت مالی از کودکان بی‌بضاعت اشاره کرد و افزود: حامیان هم می‌توانند نذورات قربانی خود را مستقیماً به‌حساب خانوارهای این کودکان واریز و یا به صورت نذری به آنان اهدا کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به رشد ۱۰۵ درصدی نذورات دریافتی عید قربان سال ۹۷ افزود: سال گذشته بالغ بر ۱۱.۵ میلیارد تومان نذورات عید قربان مردم نیکوکار استان توسط این نهاد بین نیازمندان توزیع شد.

وی با اعلام آمادگی کمیته امداد برای دریافت نذورات مردم در عید قربان بیان کرد: مردم خیر و نیکوکار گلستانی در روز عید سعید قربان می‌توانند گوشت قربانی و نذورات خود اعم از دام زنده گاو، شتر و گوسفند و پوست دام را به پایگاه‌ها وادارات این نهاد در سطح استان تحویل دهند تا بین نیازمندان توزیع شود.

اسکندری با پیش‌بینی جمع‌آوری نذورات قربانی به ارزش ۲۰ میلیارد تومان در سال جاری گفت: خیران و مردم نوع‌دوست می‌توانند با استفاده از نرم‌افزار سنا، سکه و ایوا و شماره حساب بانکی و سامانه پرداخت الکترونیک کمیته امداد در عید سعید قربان به نیازمندان و محرومان کمک کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار