رئیس کل دادگستری گلستان از شناسایی و دستگیری سه نفر به اتهام فساد اداری در دامپزشکی استان خبر داد.

شناسایی گروه فساد اداری در دامپزشکی گلستان
به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با تایید خبر شناسایی و دستگیری سه نفر به اتهام فساد اداری در دامپزشکی،گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد این افراد از سال ۹۲ تا کنون با سوء استفاده از موقعیت خود با سند سازی و انعقاد قرارداد‌های صوری، مبالغ هنگفتی از بیت المال را به صورت گروهی تصاحب کرده اند.

هاشمیان افزود: تا کنون سه نفر از مدیران میانی این اداره‌کل بازداشت شده اند.
 
 
او افزود: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر تخلفات گسترده در اداره کل دامپزشکی استان، این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان قرار گرفت و پس از چند ماه کار اطلاعاتی این افراد دستگیر شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: این افراد با سند سازی، پرداخت‌های نامتعارف به عنوان اضافه کار، ماموریت و سایر موارد را به حساب خودشان و گروهی از کارکنان این اداره که با هم مرتبط بودند واریز می‌کردند.

او ادامه داد: متهمان ممنوع الخروج شده اند و تحقیقات برای شناسایی دیگر اعضای این گروه و برآورد میزان دقیق جرایم مالی بر اساس گزارش دیوان محاسبات در دادسرای مرکز استان ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه با ابراز تاسف از نظارت کم رنگ برخی مدیران بر زیرمجموعه خود اشاره کرد و گفت : مدیرانی که به وظایف قانونی خود مبنی بر نظارت بر زیرمجموعه، سهل انگاری می‌کنند منتظر برخورد قضایی باشند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار