مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی گلستان با بیان اینکه مردم ۷۷ روستا در استان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار نیستند، گفت: برای تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی دست‌کم به یک‌هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

مردم ۷۷ روستا در گلستان آب ندارند

به گزارش گلستان ۲۴؛ بهزاد هرمزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان با بیان اینکه مردم در 77 روستای استان به آب شرب بهداشتی دسترسی ندارند، اظهارداشت: 28.5 درصد جمعیت روستایی استان گلستان به آب شرب سالم و بهداشتی دسترسی ندارند و آبرسانی به آنان به صورت سیار و به وسیله تانکر انجام می‌شود.

وی با اشاره به ساخت 44 مجتمع آبرسانی روستایی در استان گفت: مطالعات آبرسانی به روستاهای استان در قالب 56 مجتمع آبرسانی روستایی انجام شده بود که در حال حاضر 12 مجتمع به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان افزود: برای تکمیل 44 مجتمع آبرسانی دیگر براساس فهرست بهای سال 96 دست‌کم به یک‌هزار و 100 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که شاید این مبلغ در سال جدید به بیش از دو هزار میلیارد تومان برسد.

وی با اشاره به محدودیت اعتبارات دولتی گفت: اعتبارات دولتی محدود است و باید تلاش کنیم تا براساس اولویت‌بندی و اعتبار تخصیصی مشکلات برخی از روستاها را برطرف کنیم.

هرمزی بیان داشت: سال گذشته توانستیم به 14 روستای استان آبرسانی کنیم و تعداد روستاهای فاقد آب شرب از 91 روستا در ابتدای سال 97 به 77 روستا کاهش پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با اعتباراتی که قرار است از محل سفر رئیس جمهور برای تأمین آب شرب روستایی اختصاص داده شود، دو مجتمع آبرسانی را تا پایان امسال تکمیل کنیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار