مدیرکل آموزش و پرورش گلستان:

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از تخصیص 200 میلیون تومان اعتبار به دانش آموزان سیلزده برای خرید کتب درسی خبر داد.

تخصیص 200 میلیون تومان اعتبار به دانش آموزان سیلزده برای خرید کتب درسی

گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گلستان، احسان گوهری راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در گفت و گو با رادیو گرگان از توزیع کتاب های درسی دوره اول متوسطه در کتاب فروشی ها خبر داد و گفت: توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان دوره اول متوسطه از طریق کتاب فروشی‌های سراسر کشور آغاز شده است و توزیع کتب دانش آموزان دوره ابتدایی و دوره دوم متوسطه توسط آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان اضافه کرد: متاسفانه هنوز 3 درصد از دانش آموزان گلستانی در سامانه ثبت سفارش و توزیع کتاب درسی ثبت نام نکرده اند که باید هر چه سریع تر با مراجعه به سامانه مربوطه این کار را انجام دهند زیرا وزارت آموزش و پرورش بر اساس آمار ثبت نام دانش آموزان در این سامانه، کتب درسی را در اختیار استان قرار می دهد.

وی اضافه کرد: این چندروز پایانی شهریور، فرصت مجددی برای دانش‌آموزان جامانده فراهم شده است تا بتوانند سفارش خود را ثبت کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: خوشبختانه امسال مشکل کسری کتب درسی نداریم و مدارس آماده اند تا در ابتدای مهرماه کتب درسی دانش آموزان را به آنها تحویل نمایند.

وی در خصوص قیمت کتب درسی گفت: کتاب های درسی دانش آموزان ابتدایی از 16 هزار تومان شروع می شود و در مقاطع دیگر این قیمت با توجه به تعداد کتاب ها متغیر و بیشتر است.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در ادامه گفت: امسال آموزش و پرورش گلستان 200 میلیون تومان برای تخفیف کتب درسی دانش آموزان سیل زده شهرستان های آق قلا، گمیشان و گنبدکاووس اختصاص داده است که این تخفیف، بنابر تشخیص مدیر آموزش و پرورش شهرستان و مدیر مدرسه، تنها برای دانش آموزان محروم آسیب دیده از سیل لحاظ خواهد شد.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار