نماینده ولی فقیه در گلستان با بیان اینکه وضعیت آموزش را در کشور خوب نمی‌بینم، گفت: توجه به محتوای آموزشی در واقع زمینه ساز رشد و پرورش استعدادها خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در گلستان: وضعیت آموزش را در کشور خوب نمی‌بینم

به گزارش گلستان ۲۴؛ آیت‌الله سیدکاظم نورمفیدی شامگاه چهارشنبه در دیدار با وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: معلمی و فعالیت در آموزش و پرورش را سخت‌تر از بقیه مسئولیت‌های کشور است زیرا مسئولیت‌پذیران این بخش از جامعه در واقع سازندگان شخصیت انسان بعد از نهاد خانواده هستند.

وی افزود: آموزش افراد و پرورش آنان 2 کار و مسئولیت خطیری است که باید جوانان و فرزندان جامعه براساس آن، پذیرای مسئولیت‌های مختلف در آینده باشند.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: از آنجایی که دانش‌آموزان به جای توجه به محتوا به سمت حفظ کردن مطالب آموزشی می روند، من به شخصه آموزش در کشور را خوب نمی‌بینم. توجه به محتوای آموزشی در واقع زمینه‌ساز رشد و پرورش استعدادها خواهد بود.

وی با اشاره به ترک تحصیل برخی از دانش‌آموزان در استان گفت: بعضی از این افراد به علت توجه نکردن معلمان به مسئله مهارت‌آموزی و تربیتی، اقدام به ترک تحصیل کرده و وارد بازار کار و مهارت‌آموزی می‌شوند.

آیت‌الله نورمفیدی با بیان اینکه اجرای برنامه های فرهنگی تربیتی مانند آموزش قرآن و برگزاری دیگر مراسمات مذهبی  خوب است، افزود: اما آنچه در پرورش مهم و ریشه و اصل مطلب است، قرار دادن حب خدا و اهل بیت (ع) در دل دانش‌آموزان است.

نماینده ولی فقیه در استان با تاکید بر این که نقش معلم و دبیر از همه این مسائل به عنوان اثرگذارترین افراد بر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان مهم‌تر و پرُ رنگ‌تر است، خاطرنشان کرد: متاسفانه بعضی از معلم‌ها در کلاس‌های درس هیچ نقشی ندارند و از سوی دیگر برای پر رنگ‌تر شدن این نقش باید آنان به‌طور کامل تامین شوند و منزلتشان که متاسفانه امروز پائین آمده است بهبود پیدا کند.

تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار