استاندار گلستان گفت: ۴۰ درصد کلاس‌های درس استان یعنی چیزی حدود ۴۵۰۰ کلاس نیازمند مقاوم سازی است.

استاندار گلستان: ۴۵۰۰ کلاس درس گلستان نیاز به مقاوم‌سازی دارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی حق‌شناس صبح امروز در آیین بهره‌برداری از مدارس سیل‌زده و برچیده شدن مدارس خشتی و گلی استان که با حضور وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار داشت: در سیل امسال 326 مدرسه استان دچار خسارت شد که تعمیرات 302 مدرسه به موقع انجام شد و مشکلی در بازگشایی مدارس نداشتیم.

وی افزود: از 24 مدرسه‌ای که تخریب شده بود هم کار ساخت 17 مدرسه آغاز شده است و عملیات احداث باقی مدارس نیز با همکاری نوسازی و خیران به زودی آغاز می شود.

استاندار گلستان با اشاره به وجود 15 هزار کلاس درس در استان گفت: از این تعداد 12 هزار و 500 کلاس در مدارس دولتی و بقیه در مدارس غیردولتی است. نکته مهم این است که 40 درصد کلاس‌های درس استان یعنی چیزی حدود 4 هزار و 500 کلاس نیازمند مقاوم‌سازی است.

وی ادامه داد: انتظار نداریم در این خشکسالی مالی که دولت با آن مواجه است این 4500 کلاس در یک‌سال مقاوم‌سازی شود اما نیاز است برنامه‌ای چند ساله برای ایمن‌سازی آنها پیش‌بینی شود.

حق‌شناس خاطرنشان کرد: گلستان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور است و انتظار داریم یک هنرستان کشاورزی که باید جزو مجهزترین هنرستان‌های کشور باشد در این استان ساخته شود.

تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار