اولین جلسه علنی دادگاه رسیدگی به پرونده توزیع غیرقانونی گندم در استان گلستان به ریاست حجت‌الاسلام قاضی محمدرضا مزیدی رییس دادگاه، دادستان، مستثاران دادگاه، متهم و وکلای طرفین دعوی پرونده امروز یکشنبه در گرگان آغاز شد.

دادگاه رسیدگی به پرونده توزیع غیرقانونی گندم گلستان آغاز شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ از سه متهم این پرونده ۲ نفر متواری هستند که اتهام همه آن ها اخلال در نظام اقتصادی کشور بوده و جلسه دادگاه امروز با حضور یک متهم برگزار می شود.

پرونده جابجایی و توزیع غیرقانونی گندم در استان گلستان، مربوط به بیش از ۹ میلیون کیلوگرم گندم است که اداره غله و خدمات بازرگانی گلستان به عنوان شاکی پرونده مدعی شده این گندم ها را به صورت امانت در اختیار ۳ نفر قرار داده تا آن ها را نگهداری و سپس بازگردانند اما دیگر خبری از سرنوشت گندم‌ها نیست.

ارزش ریالی این مقدار گندم ۱۵۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

رییس دادگستری کل گلستان هم گفت که ۲ متهم فراری این پرونده تا زمان رسیدگی و اعلام رای فرصت دارند خود را معرفی کنند که در غیر این صورت رای دادگاه به صورت غیابی صادر می شود.

پیش از این، پرونده معروف به پرهام آزادشهر در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی استان به صورت علنی برگزار شده بود که بعد از پنج جلسه رسیدگی قرار است در روزهای آینده حکم سه متهم این پرونده صادر شود.

/ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار