اعضای شورای شهر گرگان در جلسه شنبه شب خواستار بهره‌مندی حداکثری از ظرفیت اطلاع‌رسانی شهرداری و نشر آموزه‌های بهداشتی برای جلوگیری از رشد شیوع بیماری آنفلوآنزا در این شهر شدند.

برنامه مدیریت شهری گرگان برای مهار آنفلوآنزا

به گزارش گلستان ۲۴؛ در یکصد و نود و هشتمین جلسه علنی شوای شهر گرگان تعدادی از اعضا با اشاره به وضعیت رو به گسترش بیماری آنفلوآنزا در استان گلستان خواستار مشارکت بیشتر مدیریت شهری با مرکز بهداشت  شدند.

فایزه عبدالهی اظهار داشت: دغدغه های حوزه سلامت اصلی ترین مسئله اجتماعی در مدیریت شهری محسوب می شود.

وی گفت: استفاده از بیلبوردهای سطح شهر، تلویزیون شهری و دیگر امکانات شهرداری باید در خدمت اطلاع رسانی بهداشتی قرار بگیرد و با تمام قوا در کنار نهادهای دخیل مانند بهداشت و بیمارستان ها حضور جدی داشته باشیم.

 سید محمد مرتضوی دیگر عضو شورای شهر نیز گفت: مجموعه مدیریت شهری آمادگی دارد تا با حداکثر توان در فعالیت های پیشگیرانه در حوزه شیوع آنفولانزا وارد میدان شود.

وی گفت: شرایط حاد این بیماری نیازمند مشارکت جدی تر همه دستگاه ها استان گلستان می باشد.

به گزارش ایرنا تاکنون هفت نفر بر اثر بیماری آنفلوآنزا در استان جان خود را از دست دادند و بیش از ۹۵۰ نفر با احتمال ابتلا به این بیماری در بیمارستان‌ها بستری و تحت درمان قرار دارند.

 در این جلسه همچنین نامه کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر گرگان با موضوع پیشنهاد ایجاد انجمن زنان شهر قرائت که با نظر مثبت اعضا این نامه به شهرداری گرگان ارجاع شد.

 ایجاد انجمن های تخصصی غیر دولتی برای افزایش مشارکت پذیری شهروندان در حل مشکلات یکی از وظایف پارلمان شهری محسوب می شود.

 در این جلسه همچنین برخی اعضای شورای شهر خواستار اطلاع رسانی بیشتر شهرداری گرگان به شهروندان در خصوص اعمال اصلاحات ترافیکی و هندسی در میدان بسیج شدند.

 به گفته این اعضا، اصلاحات انجام شده موجب سردرگمی شهروندان شده که معاونت عمرانی شهرداری گرگان اظهار داشت: تمام مباحث ترافیکی پیاده سازی شده در محدود میدان بسیج بر اساس مطالعات ۵ ماهه پیمانکار مشاور پروژه انجام شده و با  نصب تابلوهای راهنما مسیریابی در این محور آسان تر خواهد شد.

 رییس شورای شهر گرگان از افتتاح این پروژه عمرانی در پایان هفته جاری خبر داد.

تامین نشدن بودجه ۵ میلیارد ریالی برای انجام مطالعات تبدیل شهر گرگان به شهر دوستدار کودک از دیگر مسائلی بود که مورد انتقاد اعضای شورا قرار گرفت.

شورای شهر گرگان ۹ عضو دارد.

/ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار