رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن گلستان با اشاره به پی‌کنی ۷هزار و ۱۹۱ واحد مسکونی خسارت‌دیده در مناطق سیل‌زده استان گفت: تلاش می‌کنیم تعداد زیادی از واحدهای مسکونی سیل‌زدگان را دهه فجر امسال تکمیل کنیم و تحویل آنان دهیم.

واحدهای مسکونی سیل‌زدگان گلستانی دهه فجر تحویل داده می‌شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ داوود خسروی صبح امروز در نشست مشترک با ستادهای بازسازی شهرستان‌های سیل‌زده با اشاره به آخرین وضعیت بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی در این مناطق اظهار داشت: با ابلاغ مرحله دوم سهمیه بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی به استان، مجموع این واحدها به 22 هزار و 8 واحد افزایش یافت.

وی افزود: از این تعداد 7 هزار و 707 واحد مسکونی تخریبی و 14 هزار و 361 واحد تعمیراتی بود که با تلاش ستادهای بازسازی و گروه‌های جهادی واحدهای خسارت‌دیده تا پایان شهریورماه تعمیر و تحویل سیل‌زدگان شدند.

رئیس ستاد بازسازی استان با ابراز همکاری مطلوب بانک‌ها در پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض به سیل‌زدگان گفت: تا کنون 28 هزار و 657 مالک خسارت‌دیده به بانک‌ها معرفی شدند که قرارداد پرداخت تسهیلات با 27 هزار و 295 نفر بسته شده است.

وی با بیان اینکه علاوه بر تسهیلات، سیل‌زدگان از کمک‌های بلاعوض ساخت و تعمیر و کمک معیشتی نیز برخوردار می‌شوند، اعلام کرد: تا کنون 141 میلیارد و 136 میلیون تومان کمک بلاعوض به 27 هزار و 659 مالک واحد خسارت‌دیده در مناطق سیل‌زده استان پرداخت شده است.

خسروی با توجه به مشکلاتی که در زمینه کمبود مصالح ساختمانی در استان وجود دارد، گفت: بااین‌حال در تأمین سیمان مشکلی نداریم و تا کنون نیز بیش از 44 هزار تن سیمان رایگان، اهدایی مقام معظم رهبری برای نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده استان توزیع شده است.

وی راجع به آخرین وضعیت احداث واحدهای مسکونی در مناطق سیل‌زده نیز گفت: آواربرداری 3 هزار و 392 واحد مسکونی و همچنین پی‌کنی 7 هزار و 191 واحد در استان انجام شد. همچنین 6 هزار و 248 واحد مسکونی در مرحله اجرای فونداسیون، 5 هزار و 408 واحد در مرحله اجرای اسکلت و 4 هزار و 4 واحد نیز در مرحله اجرای سقف قرار دارند.

رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن استان با اعلام تحویل بیش از 2 هزار و 500 واحد مسکونی به سیل‌زدگان استان گفت: 2 هزار و 816 واحد مسکونی نیز مراحل دیوارچینی و اتمام عملیات اجرایی را انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: بیش از 70 پیمانکار در مناطق سیل‌زده استان مشغول ساخت‌وساز واحدهای مسکونی خسارت‌دیده هستند که تلاش می‌کنیم تا دهه فجر امسال بسیاری از این واحدها را به مردم تحویل دهیم.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار