معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی گلستان از خسارت به ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در پی کاهش بارش‌ها در آذر و دی ماه امسال خبر داد.

خسارت خشکسالی پاییزه به ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمدرضا عباسی شامگاه شنبه در گفت‌وگویی خبری اظهارداشت: کاهش بارش‌ها در فصل پاییز و اوایل زمستان امسال خسارت‌های زیادی را به بخش کشاورزی استان وارد کرد.

وی با اشاره به کشت گندم در بیش از 370 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان گفت: عمده محصولاتی که دچار خسارت شدند شامل گندم و جو است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهادکشاورزی استان اعلام کرد: محصول بیش از 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به دلیل کاهش بارش‌ها دچار خسارت شد.

به گفته وی میزان خسارت این اراضی از سوی کارشناسان 20 تا 100 درصد ارزیابی شده است.

وی از کشاورزان خواست نسبت به آبیاری محصولات کشاورزی خود اقدام کنند تا جلوی خسارت‌های بیشتر گرفته شود.

عباسی با اشاره به مشکلات کمبود سوخت موتوردیزل‌ها برای راه‌اندازی چاه‌های آب در استان گفت: در دو هفته اخیر مشکل سهمیه سوخت کشاورزان در استان و تهران پیگیری شد و امیدواریم مشکلات نرم‌افزاری سامانه به زودی برطرف شود و کشاورزان بتوانند برای دریافت سوخت نام نویسی کنند.

وی بیان داشت: تا زمانی که این مشکلات برطرف شود کشاورزان می‌توانند از سهمیه فعلی سوخت خود را برای راه‌اندازی موتور چاه‌های آب استفاده کنند. علاوه براین کشاورزانی که چاه‌های آب آنها با موتوربرق کار می‌کند برای جلوگیری از خسارت‌های بیشتر، هرچه زودتر ترانس‌های برق را نصب و راه‌اندازی کنند.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار