رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی گلستان از توزیع ۷۰۰ تن بذر استاندارد بین پنبه ‌کاران گلستانی خبر داد و گفت: پیش بینی می‌کنیم در سال زراعی جاری ۳۰ هزار هکتار پنبه در گلستان کشت شود.

۷۰۰ تن بذر در بین پنبه کاران گلستانی توزیع شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ علی موسی خانی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار کرد: سال گذشته ۱۵ هزار و ۳۰۰ تن وش از سطح ۱۰ هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی گلستان جمع‌آوری شد و امسال تولید وش در گلستان ۱۱۵ درصد رشد داشت.

وی با یادآوری اینکه امسال سطح کشت پنبه استان بیش از ۶۸ درصد رشد داشت، افزود: سطح کشت پنبه استان از۱۰ هزار و ۶۰۰ هکتار در سال گذشته به ۱۷ هزار و ۱۰۰ هکتار رسید و ۳۳ هزار تن وش در گلستان تولید شد.

رئیس اداره پنبه و دانه‌های روغنی جهادکشاورزی گلستان یادآور شد: کشت پنبه در استان هر سال از فروردین ماه آغاز می‌شود و پیش بینی می‌کنیم امسال ۳۰ هزار هکتار پنبه در استان کشت شود.

وی تصریح کرد: گلستان سومین استان تولید کننده پنبه کشور است و بر اساس برنامه الگوی کشت، سطح کشت پنبه استان باید به ۴۰ هزار هکتار برسد.

موسی خانی از توزیع ۷۰۰ تن بذر استاندارد برای کشت در ۲۵ هزار هکتار از اراضی استان خبر داد و خاطرنشان کرد: توزیع شهرستانی بذر آغاز شده است و به دلیل بالا بودن عملکرد و قیمت مناسب این محصول در سال زراعی گذشته پیش‌ بینی می‌کنیم کشت پنبه استان در سال ۹۹ به ۳۰ هزار هکتار برسد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار