استاندار گلستان گفت: براى تحقق شعار جهش تولید، باید اصلاح نظام بانکی، مالیاتى و گمرگى صورت گیرد.

جهش تولید باید در نرخ رشد اقتصادى کشور نشان داده شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادى حق شناس استاندار گلستان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ از سوی رهبر انقلاب مبنی بر «جهش تولید» گفت: جهش تولید به معنى افزایش تولید و رشد اقتصادی است، به این معنا که تولید سال ٩٩ بیش از سال  ۹۸ باشد.

او ادامه داد: اگر سال ٩٧ و ٩٨ را بــر مبناى اقتصاد بدون نفت بررسى کنیم، می‌بینیم که وضعیت اقتصادى کشور رشد منفی نداشته و البته موضوع عدم صادرات نفت هم تا حدودی رشد اقتصادى کشور را تحت تاثیر قرار داده است.

استاندار گلستان گفت: جهت تحقق شعار امسال، باید به سراغ بخش کشاورزى، صنعت، خدمات و ساختمان برویم؛ تمام این بخش‌ها می‌توانند با زیرساخت‌هاى مطلوب به افزایش تولید برسند.

حق شناس افزود: در بخش کشاورزى که میزان بارندگى بیش از میانگین بلندمدت است، می‌توانیم با دخالت تکنولوژى و استفاده از فناورى‌هایی روز به افزایش تولید برنج، گندم و سایر محصولات کشاورزى کمک کنیم.

او گفت: تمام این موضوعات در بخش خدمات هم وجود دارد، اگر در بسته بندی کالا، انباردارى، شبکه حمل و نقل و توزیع از تجارب کشور، علم اقتصاد و مدیریت استفاده کنیم، مى‌توانیم در بخش تولید موجب افزایش بهره ورى شویم.

استاندار گلستان تصریح کرد: جهش تولید باید خود را در نرخ رشد اقتصادى کشور نشان دهد؛ لازم است که براى تحقق این جهش، إصلاح نظام بانکی، مالیاتى و گمرگى صورت گیرد و همچنین معافیت‌های مالیاتى به تولید کننده تعلق گیرد.

حق شناس در پایان گفت: جهت تحقق واقعى واژه "جهش تولید" لازم است که اصلاح ساختارى و میزان تولید مدیریت شود و بخش سیاسى، اجتماعى و فرهنگی هم در خدمت بخش تولید قرار گیرند و به اقتصاد یارانه دهند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار