مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از تشدید بازدیدهای نظارتی و اجرای بیش از ۳۲۰ بازدید از تاسیسات گردشگری سطح استان خبرداد.

۴ خانه مسافر غیرمجاز در گلستان پلمب شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، احمد تجری اظهارکرد: باهدف پیشگیری از شیوع کرونا ویروس، دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برای پیشگیری از شیوع این ویروس به تأسیسات گردشگری استان ارسال شد و برای اجرای دقیق و کامل اقدامات پیشگیرانه متناسب با این دستورالعمل‌ها، تیم‌های نظارتی در سطح استان تشکیل‌شده است.

وی با اشاره به این‌که از ۲۹ اسفندماه ۹۸ تا کنون ۳۲۵ مورد بازدید از تاسیسات گردشگری استان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: ازاین تعداد ۹۸ مورد بازدید از مراکز اقامتی، ۱۵۰ مورد بازدید از مراکز پذیرایی وبین‌راهی، ۱۲ مورد بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و ۶۵ مورد بازدید از سایر مراکز و تاسیسات گردشگری استان انجام شده است.

تجری اضافه کرد: این بازدیدها با هدف تاکید بر رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری ازشیوع ویروس کرونا و همچنین تاکید بر اجرای همه مفاد دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی صورت گرفته است.

وی یادآور شد: در روند بازدیدهای نظارتی که از سطح استان با همراهی دستگاه‌هایی چون نظارت بر اماکن عمومی اجرا می‌شود، از فعالیت چهار واحد اقامتگاه خانه مسافر غیرمجاز در شهرستان‌های گرگان و بندرترکمن که بی‌توجه به شرایط موجود اقدام به پذیرش مسافران می‌کردند، جلوگیری شد.

تجری تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده بازدیدهای نظارتی از تاسیسات گردشگری استان در طول نوروز ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت و در صورت مشاهد

 

ارسال نظر

آخرین اخبار