معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان گلستان گفت:صرفه جویی ۱۰ درصدی در مصرف آب سبب می شود هفته آینده در استان گلستان با کمبود و قطعی آب مواجه نشویم.

گلستانی ها ۱۰ تا ۱۵ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کنند

معاون آب و فاضلاب شهری گلستان:

گلستانی ها ۱۰ تا ۱۵ درصد در مصرف آب صرفه‌جویی کنند

139302301638314002807373

مهدی شکیبافر در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان ،اظهار کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی و احتمال افزایش دمای هوا تا بالای 40 درجه در هفته آینده و احتمال افزایش مصرف آب از مشترکان شهری و روستایی گلستان می خواهیم که صرفه جویی لازم را در مصرف آب داشته باشند.

وی افزود: در صورت افزایش مصرف آب در هفته آینده با قطعی آب در برخی از شهرهای استان گلستان مواجه می شویم.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان گلستان تصریح کرد:تنها 10 تا 15 درصد صرفه‌جویی 328 هزار مشترک خانگی گلستان سبب می‌شود امسال تابستان با قطعی آب مواجه نشویم.

شکیبافر گفت: 240 حلقه چاه آب شرب شهری وظیفه تامین 97 درصد آب شرب شهرهای استان گلستان را برعهده دارند.

وی افزود: پارسال 15 حلقه چاه با اعتبار بیش از 2 میلیارد تومان بازسازی شده و 3 حلقه چاه در گرگان و 2 حلقه در گنبدکاووس به منابع تامین آب استان گلستان اضافه شده است.

شکیبافر با بیان اینکه هوا به نسبت پارسال گرمتر شده افزود: با گرم‌تر شدن هوا و رسیدن دما به بیش از 34 درجه سانتی گراد, مصرف آب تا یک و هفت دهم برابر افزایش می‌یابد.

معاون بهره برداری شرکت آب و فاضلاب شهری استان گلستان گفت:سرانه آب هر گلستانی یک هزار و 400 متر مکعب  است که این مقدار در سرانه کشوری یک هزار و 750 متر مکعب است و نشان می دهد که استان گلستان با بحران کم آبی مواجه است.

وی افزود: براساس استانداردها هر فرد در شبانه روز به 150 لیتر آب نیاز دارد اما متوسط مصرف آب در استان گلستان به 240 لیتر می‌رسد.

در استان گلستان با وجود 29 شهر و 800 روستا ،نزدیک به 193 هزار متر مکعب مخزن ذخیره آب وجود دارد که از 180 چشمه و 626 چاه تغذیه می شوند.

ارسال نظر

آخرین اخبار