مسئول روابط عمومی پارک ملی و ذخیره‎گاه زیست‎کره گلستان از شعله‌ور شدن بیشتر آتش‌سوزی در منطقه ییلاق دشت خبر داد.

آتش‎سوزی در پارک ملی گلستان جان گرفت

در پي آتش سوزي جنگل گلستان ،یحیی مرادی در خصوص جزئیات آتش‎سوزی بخش دیگری از پارک ملی گلستان اظهار کرد: وسعت آتش‎سوزی در منطقه ییلاق و دشت بسیار زیاد است و در حال حاضر تمام نیروهای ستادی، امدادی و مردمی برای مهار آتش‎سوزی پای کار آمدند.

وی با بیان اینکه شکارچیان غیرمجاز علت اصلی بروز حادثه در این منطقه شده‎اند، تصریح کرد: این آتش‎سوزی به واسطه وجود مسافران و یا مردم نبوده بلکه منطقه‎ای است که فقط چوپانان و شکارچیان غیرمجاز در این مسیر تردد می‎کنند.

مسئول روابط عمومی پارک ملی و ذخیره‎گاه زیست‎کره گلستان با بیان اینکه منطقه ییلاق و دشت از یک‎ طرف به جنگل و از طرفی به دشت متصل است، گفت: منطقه حریق شده تحت حفاظت پارک ملی گلستان است ولی از نظر اجرایی در حوزه استان خراسان شمالی قرار دارد.

مرادی با بیان اینکه تمام تجهیزات برای مهار آتش‎سوزی بسیج خواهند شد، خاطرنشان کرد: اکیپ‎هایی از اداره کل منابع طبیعی گلستان، آتش‎نشانی گرمه‎جاجرم، هلال‎احمر، سازمان جنگل‌ها و مراتع، یگان حفاظت محیط زیست گلستان و خراسان شمالی برای مهار آتش‎سوزی وارد عمل شده‎اند.

وی با اشاره به اینکه برآورد خسارت به عرصه جنگلی هنوز مشخص نیست، گفت: میزان خسارت پس از مهار آتش‎سوزی مشخص خواهد شد.

گفتنی است، روز گذشته 10 هکتار از عرصه‎های منابع طبیعی منطقه سلیمان‎کشته طعمه حریق شد که پس از پنج ساعت تلاش بی‎وقفه شعله‎های آتش در کنترل امدادگران جهادگر استان درآمد.

وزش باد و دمای هوا از دلایل طولانی شدن مهار آتش‎سوزی بود که با حضور نیروهای امدادی، آتش‎نشانی و نیروهای پارک ملی گلستان نسبت به کنترل شعله‎های آتش اقدام شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار