بر اساس گزارش مرکز بهداشت شهرستان گرگان در نخستین کارگروه سلامت شهرستان گرگان ۳۹۶ بیمار مشکوک به کرونا از ابتدای اسفند تاکنون فوت کرده است.

۳۹۶ بیمار مشکوک به کرونا در گرگان جان باختند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، «حسینعلی ناصری» امروز (شنبه 20 اردیبهشت) در نخستین کارگروه سلامت شهرستان گرگان اظهار کرد: 43 مورد از انواع محلول های ضد عفونی و ژل دستی در شهرستان گرگان آزمایش شد که 29 مورد آن غیر مجاز اعلام و از سطج بازار جمع آوری شد.

 

معاون مرکز بهداشت شهرستان گرگان ادامه داد: این اقدام با هماهنگی اداره صمت، معاونت غذا و دارو و بازرسان بهداشت محیط انجام شد و این مواد از فروشگاه ها جمع آوری شده است.

 

ناصری گفت: در راستای ابلاغ ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی و به مراکز سلامت 45  واحد قلیانسرا در این مدت پلمپ شده است  و تعداد 625 عدد قلیان کشف و ضبط کردیم.

 

وی یادآور شد: در اسفند یک هزار و 552 مورد بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی شهرستان گرگان بستری شده است و در این ماه تعداد 334 مورد آزمایش تشخیص کرونا گرفته شد که از این تعداد آزمایش کرونای 129 نفر مثبت بود  و در این ماه 205 نفر بیمار مشکوک به کرونا و هشت بیمار کرونایی فوت کرده است.

 

معاون مرکز بهداشت شهرستان گرگان متذکر شد: در فروردین 480 بیمار بستری بر اثر کرونا در شهرستان گرگان داشتیم که از این تعداد 323 مورد آزمایش گرفته شد که تست 125 نفر مثبت گزارش شد و همچنین در این ماه 139 بیمار مشکوک به کرونا  و ۲۷ مورد بیمار کرونا فوت کرده است.

 

ناصری تاکید کرد: در اردیبهشت 235 مورد بیمار حاد تنفسی در مراکز درمانی بستری شده است و همچنین در این ماه  293 مورد تست انجام شد که آزمایش تشخیص کرونای 79 مورد مثبت گزارش شده است و متاسفانه ۵۲ بیمار مشکوک به کرونا و  ۹ بیمار کرونایی در شهرستان گرگان فوت کرده است.

 

وی خاطرنشان کرد: در ایام کرونا بیش از 9 هزار بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در شهرستان گرگان انجام شده است و 92 مورد از این مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی تعطیل شد.

 

معاون مرکز بهداشت شهرستان گرگان ابراز داشت: 250 مورد بازدید از اماکن عرضه قلیان انجام شده است که 31 مورد قلیان سرا بر اساس این نظارت ها تعطیل شد.

 

ناصری بیان کرد: در ایام کرونا  57 مورد برخورد قضایی با واحدهای صنفی مختلف انجام شده است و دو هزار و 947 کیلوگرم انواع مواد غذایی معدوم شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار