رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان گالیکش گفت: حدود 10 هزار نفر از جمعیت شهرستان گالیکش در گروه پرخطر قرار دارند که در صورت عدم رعایت پروتکل بهداشتی امکان ابتلا به بیماری کرونا در آنها بسیار زیاد است.

حدود 10 هزار گالیکشی در گروه پرخطر کرونا قرار دارند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از فارس از شهرستان گالیکش، حسن رحیم‌زاده صبح امروز در هفدمین جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار کرد: در موج نخست شیوع کرونا در شهرستان با اعمال مسائل بهداشتی و رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی توسط مردم و مسوولان شاهد وضعیت سفید در شهرستان بودیم.
وی تصریح کرد: متاسفانه در خردادماه امسال با عدم رعایت مردم در مسائل بهداشتی و سهل‌انگاری در فاصله‌گذاری اجتماعی وضعیت شهرستان قرمز شده است.
رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان گالیکش ادامه داد: از اسفندماه سال گذشته تاکنون 222 نفر در این شهرستان بستری شدند که در حال حاضر 25 نفر در بیمارستان بستری بوده که از این  تعداد تست 6 نفر از بیماران به کرونا مثبت بوده است.
وی خاطرنشان کرد: از اسفندماه سال گذشته تاکنون 34 نفر در شهرستان فوت کردند که تست 14 نفر از این افراد مثبت بوده و مابقی نیز علائم کرونا در آنها مشاهده شده است.
رحیم‌زاده با اشاره به انجام تست کرونا در مراجعان به درمانگاه‌ها و مراکز پزشکی گفت: از حدود 20 روز گذشته تمام مراجعان‌کنندگان سرپایی به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها تست کرونا می‌شوند که از 110 نمونه تست انجام شده، تست کرونا  30 نفر بدون داشتن هیچ‌گونه علائم مثبت اعلام شده است.
وی بیان کرد: با توجه به آزمایشات به عمل آمده پیش‌بینی می‌شود 30 درصد جمعیت بدون داشتن علائم خاص کرونا گرفته و بهبودی در آنها حاصل شده است.
رئیس مرکز بهداشت و درمان شهرستان گالیکش بروز علائم جدید بیماری کرونا را اسهال و استفراغ بیان کرد و افزود: مراجعه‌کنندگان مبتلا به این بیماری عموما با علائم دل درد، اسهال و استفراغ به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که اغلب آنها دارای تست مثبت کرونا هستند.
وی با اشاره به تعداد زیادی از جمعیت شهرستان در  گروه پرخطر گفت: در حال حاضر 2 هزار و 600 نفر از جمعیت شهرستان دارای فشارخون، یک‌هزار و 500 نفر مبتلا به دیابت، 70 نفر دارای بیمار کلیوی و قلبی عروقی و 5 هزار و 600 نفر سالمند هستند که در گروه پرخطر قرار دارند و امکان ابتلای آنها به این بیماری نسبت به سایر افراد بیشتر است.
* آگاهی و اطلاع‌رسانی مردم برای پیشگیری از کرونا در دستور کار قرار گیرد
فرماندار شهرستان گالیکش در این جلسه اظهار کرد: اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به مردم برای رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در دستور کار قرار گیرد تا زنجیره انتقال بیماری قطع شود.
علی‌اصغر میرزایی اظهار کرد: تیم رسانه‌ای و اطلاع‌رسانی با نظارت بهداشت و درمان تشکیل و پیام‌های هشداردهنده و اطلاع‌رسانی در سطح روستا و شهر به مردم ابلاغ شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار