هاشمیان گفت: پس از یکسال تلاش برای ۲۰۸ هکتار از اراضی جنگلی النگدره به نام منابع طبیعی سند کاداستر صادر شد.

پایان کشمکش بر سر مالکیت اراضی جنگلی حاشیه گرگان /صدور سند ۲۰۸ هکتاری جنگل النگدره

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: زمین‌های جنگلی النگدره سند رسمی کاداستر نداشت و همین امر سبب دست‌اندازی سودجویان و خرید و فروش اراضی جنگلی این مناطق که گران قیمت هستند، شده بود.

هادی هاشمیان در ادامه گفت: اداره منابع طبیعی را مکلف کرده‌ایم زمین‌هایی که در این محدوده قرار دارند و در گذشته سودجویان سند رسمی گرفته‌اند، شناسایی و برای ابطال این اسناد اقدام کند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: تعیین تکلیف و بررسی اراضی منطقه جنگلی توسکستان و زیارت گرگان و اراضی ساحلی استان نیز در کمیته سه جانبه دادگستری، منابع طبیعی و ثبت اسناد و املاک استان آغاز شده است تا راه دست‌اندازی سودجویان به اراضی این مناطق نیز را برای همیشه مسدود کنیم.

هاشمیان افزود: پارسال هم با پیگیری دادسرای گرگان و نظارت مستمر آن سند مالکیت ۹۰ هکتار از اراضی ملی حاشیه بلوار ناهارخوران و مناطق جنگلی حاشیه شهر گرگان به نام اداره منابع طبیعی صادر شد.

هاشمیان به هم استانی‌ها توصیه کرد: پیش از خرید زمین در حاشیه رودخانه‌ها، جنگل یا خارج از محدوده شهر از اداره منابع طبیعی و شرکت آب منطقه‌ای درباره مالکیت این اراضی ستعلام کنند.

او افزود: در گرگان هم کسانی که قصد خرید و فروش ملک در باکرمحله بلوار صیادشیرازی دارند پیش از معامله از بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استعلام بگیرند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار