علی اکبر معقولی مدیر آموزش و پرورش بندرگز درحاشیه سی و چهارمین اجلاس مدیران آموزش و پرورش کشور گفت: نگاه مسئولین به آموزش و پرورش باید به عنوان رکن توسعه باشد.

نگاه مسئولین به آموزش و پرورش باید به عنوان رکن توسعه باشد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان، صبح روز چهار شنبه 12 شهریور 99 در حاشیه سی و چهارمین اجلاس مدیران و روئسای آموزش و پرورش کشور، علی اکبر معقولی مدیر آموزش و پرورش بندرگز در پاسخ  به سوال استودیو همکلاسی که: مهمترین مشکلات و چالش های اجرایی پیش روی آموزش و پرورش در سطح ملی و در سطح آن منطقه در پنج سال آینده چیست؟ گفت: کمبود نیروی انسانی یک از چالش های اساسی آموزش و پرورش است.

وی توجه به رفاه معلمان با توجه به تورم جاری، توجه به کیفیت بخشی آموزش های فنی و حرفه ای، تغییر نگاه مسئولین به آموزش و پرورش به عنوان رکن توسعه و توزیع نامناسب نیروی انسانی با توجه به نیاز در سه مقطع را نیز از چالش های آموزش و پرورش دانست.

مدیر آموزش و پرورش بندرگز در پاسخ به دومین سوال که طرح بوم در منطقه شما چگونه اجرا شده است؟ گفت: برنامه بوم در شهرستان باید به گونه  اجرا شود که ازابتدایی شروع و در 'پایه هفتم در دروس مختلف اطلاعات را برای دانش آموزان فراهم نماید که بر پایه ان بتواند در 'پایه نهم در فرایند هدایت تحصیلی و انتخاب رشته بهتر عمل کرد.

معقولی در ادامه تصریح کرد: با تشخیص شورای مدرسه و کارشناسان اداره جهت ایجاد تعامل بین مدارس و بوم منطقه برگزاری کلاس های مرتبط با نیاز یکی از راهکارهاست

وی بازدید های مورد نیاز منطقه و دعوت از افراد مورد تایید آموزش و پرورش جهت گفتمان های مورد نیاز هر منطقه را نیز راهبردی برای برگزاری بهتر طرح بوم در منطقه دانست.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار