رئیس کل دادگستری گلستان از ثبت ۸ پرونده مربوط به مفاسد اقتصادی، در دادسرای مرکز استان خبر داد.

ثبت 8 پرونده فساد اقتصادی در دادسرای مرکز گلستان
به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در نشست با فعالان رسانه‌ای استان گفت: دست کم ۸ پرونده مربوط به مفاسد اقتصادی به تازگی در دادسرای مرکز استان ثبت شده که، چون در مرحله تحقیقات است فعلا امکان اطلاع رسانی نیست، اما پس از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست رسانه‌ای خواهیم کرد.

او به موضوع پرونده پولشویی هم اشاره کرد و گفت: با اقدامات خوب دستگاه قضایی از خروج هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پول و ۳۰ کیلوگرم شمش طلا از استان و کشور جلوگیری شد و خطر زمین خوردن یکی از موسسه‌های مالی بزرگ کشور رفع شد.

هاشمیان ادامه داد: پرونده اداره راه و شهرسازی در مرحله صدور کیفرخواست است و پرونده اداره شیلات هم در مرحله تحقیقات است.

او گفت: امروز دستگاه قضایی با جدیتی که در امر مبارزه با فساد دارد عملا دست در لانه زنبور کرده است و این یکی از علل نیش خوردن دستگاه قضایی است.

این مقام ارشد قضایی استان از رسانه‌ها خواست: از بستر رسانه به دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد کمک کنند و حیاط خلوت‌های متخلفان را ناامن کنند.

هادی هاشمیان افزود: هیچ خط قرمزی برای پیگیری گزارش‌های فساد نداریم به شرطی که گزارش‌ها مستند و محکمه پسند باشد.

وی گفت: در مبارزه با فساد مردم هم به میدان آمده اند و تعدادی از پرونده‌های فساد در استان از جمله پرونده غله پس از پیگیری گزارش‌های مردمی که به شماره همراهم ارسال کرده بودند، تشکیل شد.

رئیس کل دادگستری استان، بار دیگر نظارت کمرنگ را پاشنه آشیل دستگاه‌های در مقابله با فساد خواند و گفت: نظارت تکلیف قانونی و شرعی مدیران است و اگر جدی گرفته شود تخلف‌ها به حداقل می‌رسد.

هادی هاشمیان از اقدامات و همراهی رسانه‌ها با دستگاه قضایی استان قدردانی کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار