فرماندار شهرستان مینودشت مطرح کرد؛

فرماندار شهرستان مینودشت گفت: بخشداران و مسئولان محلی به‌ویژه شوراها و دهیاران علاوه بر تلاش برای عمران و آبادانی روستاها باید در صدد گسترش خدمات رفاهی و اجتماعی و تقویت بنیه‌ی اقتصاد خانوار روستایی باشند.

بیمه اجتماعی محور ایجاد عدالت اجتماعی در روستاهاست

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، ابوالفضل حسینی‌نیا فرماندار شهرستان مینودشت در دیدار با دانیال پولادوند مدیرصندوق استان گلستان با تأکید بر توسعه همه جانبه روستاهای شهرستان گفت: بخشداران و مسئولان محلی به‌ویژه شوراها و دهیاران علاوه بر تلاش برای عمران و آبادانی روستاها باید در صدد گسترش خدمات رفاهی و اجتماعی و تقویت بنیه‌ی اقتصاد خانوار روستایی باشند.

فرماندار مینودشت افزود : بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر محور ایجاد عدالت اجتماعی و عامل کاهش فاصله درآمدی  فقیر و غنی در روستاهاست و مسئولان باید با معرفی خدمات و مزایای صندوق مردم را حول این محور گردهم آورند.

در ادامه این جلسه پولادوند گفت: تا پیش از تأسیس صندوق، سازمانی که بتواند روستائیان و عشایر را به دلیل سکونتشان در روستا و مناطق عشایری بیمه کند، وجود نداشت. بنابراین از سال 1384 شرایط عضویت این افراد در صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر فراهم شد.

وی ادامه داد: در این طرح علاوه بر روستاییان و عشایر تمامی ساکنین شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، رانندگان حمل و نقل بار و مسافر، کشاورزانی که ساکن شهر هستند،کارکنان مراکز کشاورزی و فعالان حوزه صنایع دستی وگردشگری می توانند تحت پوشش قرار گیرند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار