آیت الله نورمفیدی گفت: استعدادهای علمی جوانان نخبه باید در راستای پیشرفت و توسعه کشور و خدمت به مردم استفاده شود.

استعداد جوانان نخبه در راه پیشرفت کشور استفاده شود/ آموزش و پرورش برای شکوفایی استعدادهای برتر گام بردارد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، آیت الله «سیدکاظم نورمفیدی» صبح امروز(سه شنبه یک مهر) در دیدار با رتبه های برتر کنکور در گلستان اظهار کرد: برخورداری از استعداد یک نعمت الهی است و باید قدردان این نعمت بود که راه قدردانی و شکرگزاری از نعمت استعداد، استفاده مفید و حداکثری از آن است.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان ادامه داد: تفکر، اندیشه و استعداد علمی از جمله نعمت هایی است که هر چقدر انسان از آن استفاده کند و آن را به کار بگیرد قدرت آن بیشتر خواهد شد.

 

وی بیان کرد: افراد نخبه و با استعداد باید از گذران وقت به امور بیهوده پرهیز کنند، البته تفریح و ورزش باید در جای خود استفاده شود اما تا جایی که ممکن است باید از قدرت اندیشه و استعداد علمی استفاده مفید کنند.

 

آیت الله نورمفیدی افزود: استعدادهای علمی جوانان نخبه باید در راستای پیشرفت و توسعه کشور و خدمت به مردم استفاده شود.

 

نماینده ولی فقیه در گلستان جایگاه خانواده را در فرهنگ اسلامی بسیار مهم خواند و گفت: بنیان خانواده در  غرب از دست رفته است و رابطه والدین با فرزندان تا یک نقطه ادامه دارد و سپس تقریباً قطع می شود این در حالی است که در زندگی ما روابط خانوادگی و احترام به پدر و مادر یک اصل محسوب می شود.

 

وی با بیان اینکه یکی از علل موفقیت جوانان نخبه در سکوهای علمی تلاش و دغدغه مندی والدین آنها است که باید قدردان پدر و مادر خود باشند، گفت: فضای آموزشی علت دیگر موفقیت جوانان نخبه است.

 

آیت الله نورمفیدی ابراز داشت: آموزش و پرورش باید استعدادهای دانش آموزان را بپروراند و در راستای شناسایی و شکوفایی استعدادهای برتر گام بردارد، اگر چنین فضایی در بین معلمان و اساتید شکل بگیرد دانش آموزان با استعداد بسیاری وجود دارند که با فراهم شدن فضای مناسب، رشد می کنند و اقدامات بزرگی را رقم می زنند.

 

امام جمعه گرگان با قدردانی از افتخارآفرینی دو جوان گلستانی در کسب رتبه تک رقمی کنکور تجربی، تصریح کرد: کسب این موفقیت موجب خرسندی ما شد، گلستان روزی مرکز علم بود طوری که بوعلی سینا در زمان قابوس بن وشمگیر از بلخ و بخارا به منطقه ما آمد و یکی از کتاب های خود را در منطقه ما نگارش کرد.

 

وی افزود: جوانان نخبه بابد تلاش کنند استعداد آنها در حد اعلی به فعلیت برسد و در راه پیشرفت وطن و خدمت به مردم مورد استفاده قرار گیرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار