محیط‌بانان اداره محیط زیست گنبدکاووس با همکاری مرزبانان این شهرستان حین گشت زنی و کنترل زیستگاه‌های مرزی شرق گلستان ۲ صیاد پرندگان شکاری را دستگیر کردند.

صیادان پرندگان شکاری در گلستان دستگیر شدند

به گزارش گلستان ۲۴؛ رییس روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان روز چهارشنبه با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این گروه ۲ نفره در زیستگاه های مرزی کرند در حال رصد و رهگیری پرندگان شکاری بودند که قبل از صید و زنده گیری پرندگان به دام قانون افتادند.

حسینعلی تازیکه ادامه داد: از متخلفان یک پرنده طعمه و دو شبچه (تله مخصوص زنده گیری)، دوربین چشمی و یک دستگاه موتورسیکلت کشف و ضبط شد.

تازیکی ادامه داد: زیستگاه های شمالی استان بدلیل برخورداری از زیستگاه های منحصر بفرد دشتی و تالابی در کریدور مهاجرت پرندگان شکاری واقع است.

به گفته وی برای حفظ و حراست بیشتر از این گونه های با ارزش، اقدامات حفاظتی مانند برگزاری گشت های کنترلی و حفاظتی روزانه در قالب سه تا چهار تیم گشتی در مناطق حساس و مستعد صید و زنده‌گیری پرندگان و تجهیز محیط‌بانی و پاسگاه های محیط زیست به ادوات و وسایل نوین موتوری از قبیل موتورسیکلت های پرقدرت و نو در زمان حضور پرندگان در زیستگاه ها صورت می گیرد.

تازیکه همچنین از دستگیری ۲ شکارچی غیرمجاز کبک در حوالی داشلی برون گنبد خبر داد و گفت : با حضور به موقع محیطبانان از این متخلفان لاشه دو قطعه کبک، ۲ قبضه سلاح شکاری و ۶۸ قطعه فشنگ کشف و ضبط شد.

وی گفت : هر چهار شکارچی غیر مجاز با تشکیل پرونده به محاکم قضایی معرفی شدند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار