رییس کل دادگستری استان گلستان گفت: ۱۱ محکوم به قصاص درنیمه نخست امسال، با گذشت اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف، دوباره به زندگی بازگشتند.

بخشش ۱۱ محکوم به قصاص در گلستان
به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، هادی هاشمیان رییس کل دادگستری گلستان با اشاره به فعالیت ۴۴ شعبه ویژه صلحی در دادسرا‌ها و دادگستری‌ها و زندان‌های گرگان و گنبد کاووس افزود: اعضای این شعب در پرونده‌هایی که شاکی خصوصی دارند، برای سازش طرفین تلاش می‌کنند.

هاشمیان تاکید کرد: در پرونده‌های ویژه مانند قتل، اعضای شورا‌های حل اختلاف پس از مشاهده آثار ندامت در مجرم و اصلاح رفتار او برای سازش اقدام می‌کنند و در برخی موارد پس از سال‌ها تلاش و برگزاری جلسات مختلف و حتی سفر به شهر‌ها و استان‌های دیگر برای دیدار با بزرگان خانواده‌ها موفق به کسب رضایت از خانواده‌های داغدار می‌شوند.

این مقام ارشد قضایی استان گفت: تنوع قومی و مذهبی و فرهنگی موجود در استان فرصت کم نظیری برای گسترش فرهنگ صلح و سازش در استان ایجاد کرده است و امروز ریش سفیدان و معتمدان و علما هم در کنار شورای حل اختلاف به مدد دستگاه قضایی آمده اند تا فرهنگ نبوی گذشت و بخشش را در جامعه فراگیر کنند.

پارسال با گذشت بزرگوارانه اولیای دم و پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف به ۱۶ محکوم به قصاص فرصت دوباره زندگی بخشیده شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار