مسوول دفتر انجمن دفاع از قربانیان تروریسم گلستان گفت: کتاب کودکان شهید ترور و آن دسته از کودکان و نوجوانان این استان که به واسطه دیدن این صحنه‌ها دچار آسیب روانی شدند، در دست تهیه و تالیف است.

کتاب کودکان ترور گلستان در دست تدوین است

به گزارش گلستان ۲۴؛ فریده جانی‌هزاررودی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این کتاب با عنوان "کودک ترور" به‌صورت داستانی نوشته شده و به شرح زندگی، شرایط خانوادگی و خاطرات اطرافیان کودکان شهید ترور گلستان می پردازد.

وی گفت: در حوادث مربوط به ناآرامی های ابتدای انقلاب ۲۱۱ گلستانی از سوی گروهک های معاند نظام به شهادت رسیدند که از این تعداد ۶ شهید کودک بودند.

مسوول دفتر انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در گلستان ادامه داد: سارا معززی کودک ۵ ساله و محمد تقی معززی کودک سه ساله علی آبادی، محمد آقایی نژاد کودک ۱۰ ساله گرگانی و  محمد اردنجی ۱۱ ساله و  یحیی انبار ۱۲ ساله از گنبد کودکان شهید ترور استان گلستان هستند.

جانی هزاررودی گفت: ترور نوعی افراطی گری سازمان یافته است که کودکان شاهد ترور بیشترین آسیب را از این خشونت ها می بینند و تا آخر عمر تصاویر خشونت، ترس و وحشت را فراموش نخواهند که با نوشتن این کتاب زیر نظر روانشناسان و مشاوران کودک گام کوچکی در دفاع از کودکان قربانی ترور برداشته خواهد شد.

ایران یکی از بزرگترین قربانیان تروریسم در جهان به شمار می‌رود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان این مرزوبوم با هدف ضربه زدن به نظام اسلامی بیش از ۱۷ هزار تَن از مسوولان و شهروندان را قربانی زیاده خواهی خود کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار