بهره‌برداری از سی‌تی‌اسکن و مخزن اکسیژن بیمارستان پنج آذر گرگان، وقوع زلزله ۴.۸ ریشتری در مراوه‌تپه،اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال برای طرح‌های منابع طبیعی، سرشماری پاییزه وحوش، آغاز طرح راهداری زمستانه از جمله رویدادهای خبری گلستان در هفته نخست آذر بود

رویدادهای خبری گلستان در هفته نخست آذر

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایرنا، بی‌توجهی به هشدار هواشناسی و عزیمت به دریا در شب طوفانی موجب تصادف ۲ قایق ماهیگیری در دهنه چپاقلی شهرستان بندرترکمن حد فاصل دریای خزر و خلیج گرگان شد که یکی از صیادان سوار بر این قایق‌ها به دلیل شدت آسیب به کما رفت.

**
رییس کل دادگستری گلستان دادستان‌های این استان را مکلف کرد که از مرغداری‌ها سرکشی کرده و در مرحله اول به صاحبان آن برای تزریق مرغ به بازار دعوت کنند و اگر تذکرها اثربخش نبود اقدام قانونی را در دستور کار قرار دهند.

**
مدیرکل ثبت احوال گلستان گفت که تاکنون ۹۴.۱۵ درصد از جمعیت این استان معادل یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۴۸۵ نفر کارت ملی هوشمند و یا رسید معتبر برای انجام فعالیت‌های اداری دریافت کردند.

**

سرپرست سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری گرگان گفت: مرخصی رانندگان تاکسی این شهر و تردد بین شهری آنها از اول آذر و با آغاز طرح محدودیت کرونایی ممنوع شده و خدمت‌رسانی مطلوب به شهروندان توسط تاکسی‌های زرد و آژانس‌ها در تمام ساعات شبانه روز و با مشخص شدن کشیک در حال انجام است.

**

رییس کل دادگستری گلستان با اشاره به نزدیک شدن مال باختگان شرکت پرهام آزادشهر به اموال‌ از دست‌رفته گفت که اموال محکومان این پرونده به مزایده گذاشته شد.

**

معاون مدیریت باغبانی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت که در ۲ سال اخیر بیش از ۶ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی ۲۸۰ هکتار گلخانه و ایجاد ۱۴ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم در استان انجام شد که تکمیل این طرح‌های در دست ساخت موجب رونق کشاورزی گلستان می‌شود.

**

مدیرکل کتابخانه های عمومی گلستان با تاکید بر ضرورت اجرای فعالیت‌های تشویقی برای رونق کتابخوانی گفت که از مجموع جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفری استان فقط ۲.۵ درصد شامل ۴۷ هزار نفر عضو کتابخانه‌های عمومی هستند.

**

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: آزمایشگاه تست PCR مخصوص بیماران کرونایی با سرمایه ۳۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در گرگان تکمیل شده و برای آغاز فعالیت در انتظار مجوز وزارت بهداشت و درمان است.

**

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: طرح راهداری زمستانه با حضور ۳۲ گروه به همراه ۱۴۶ دستگاه خودروی سبک، نیمه سنگین و سنگین راهداری در استان آغاز شد.

**
رییس پلیس راهنمایی و رانندگی (راهور) فرماندهی انتظامی گلستان با یادآوری محدودیت ۱۴ روزه ایجاد شده در کشور برای مهار ویروس کرونا گفت که حتی آن دسته از اهالی استان که به خودرو آنها پلاک غیربومی نصب شده است؛ حق تردد در سطح گلستان را ندارند.

**

دستگاه سی‌تی‌اسکن بیمارستان پنج آذر گرگان با قابلیت روزانه ۱۵۰ آزمایش و مخزن اکسیژن این مرکز درمانی با ظرفیت ۲۵ هزار کیلوگرم با حضور استاندار گلستان به بهره‌برداری رسید.

**

برداشت مرکبات از سطح پنج هزار و ۷۰۵ هکتار باغات بارده گلستان آغاز و انواع میوه‌های فصل این استان شمالی راهی بازار مصرف کشور شد.

**

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ساحلی بندرترکمن واقع در شرق استان گلستان از دستگیری ۲ شکارچی که مبادرت به شکار ۴ قطعه مرغابی وحشی کرده بودند، خبر داد .

**

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان گفت که این نهاد در حال حاضر از ۲ هزار کودک زیر پنج سال دارای اختلال رشد و سوء تغذیه با ارائه سبد غذایی ماهانه حمایت می‌کند.

**
زمین‌لرزه‌ ۴.۸ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) شهرستان مرزی مراوه‌تپه و شرق استان گلستان را لرزاند.

به گفته فرماندار مراوه‌تپه این زلزله خسارتی نداشت.

**
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان گفت که طی هشت ماه امسال هفت هزار و ۵۷۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای اجرای ۵۷ طرح در شهرک‌ها، نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی اترک استان جذب و هزینه شد که افزون بر هفت برابر بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

**

معاون فنی و آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری و ضرورت تقویت منابع آبی استان گلستان اختصاص یافت.

**

رییس اداره حیات وحش اداره‌کل محیط زیست گلستان از انجام سرشماری پاییزه حیات وحش پارک ملی گلستان با محوریت گونه‌های قوچ و میش، کل و بز و آهو در این ذخیرگاه زیست‌کره خبر داد.

**

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان مساحت آتش سوزی ۱۱ تا ۱۷ آبان ماه گذشته در بخشی از جنگل توسکستان گرگان را حدود ۲۰۰ هکتار برآورد کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار