اسماعیلی، عضو کمیسیون تلفیق بودجه، تصریح کرد: رقم برآورد شده برای اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان در کمیسیون آموزش ۲۰ هزار میلیارد تومان است که چنین پیشنهادی در کمیسیون تلفیق مطرح خواهد شد.

اعلام رقم برآورد شده برای قانون رتبه‌بندی معلمان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از بازار، مهدی اسماعیلی با تأکید بر اینکه یکی از اصلی‌ترین محورهای اصلاح بودجه ۱۴۰۰ در حوزه آموزش، گنجاندن رتبه‌بندی فرهنگیان در لایحه بودجه است، اظهار کرد: مجلس نسبت به اجرای رتبه‌بندی فرهنگیان مصمم است ولی رقمی که برای رتبه‌بندی در لایحه ۱۴۰۰ قید شده کفاف اجرای آن را نمی‌دهد.

رتبه‌بندی به صورت سالانه در بودجه می‌آید و لایحه قانون دائمی آن هنوز ارائه نشده است

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مهم‌ترین مسئله در اجرای رتبه‌بندی معلمان وصول لایحه «قانون رتبه‌بندی معلمان» به مجلس است، افزود: هنوز این لایحه به مجلس نرسیده و اختصاص ردیفی در بودجه برای رتبه‌بندی معلمان اجرای آن را محدود و سالانه می‌کند.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: البته ما در مجلس دست روی دست نخواهیم گذاشت و منتظر ارائه این لایحه مهم از جانب دولت نمی‌مانیم بلکه رتبه‌بندی را در لایحه ۱۴۰۰ نیز خواهیم دید. آموزش و پرورش برای اجرای رتبه‌بندی فقط ۵ هزار میلیارد تومان درخواست کرده است

وی افزود: آموزش و پرورش برای اجرای رتبه‌بندی درخواست ۵ هزار میلیارد تومان کرده بود که معتقدیم با این رقم رتبه‌بندی برای بخشی از معلمان اجرایی می‌شود در صورتی که باید رتبه‌بندی به صورت همه جانبه و نه تدریجی برای معلمان اجرا شود و برای این مهم رقم بالاتری نیاز است.

۸۰۰ هزار معلم مشمول قانون رتبه‌بندی می‌شوند

اسماعیلی، آمار معلمان شاغل مشمول رتبه‌بندی را ۸۰۰ هزار نفر برشمرد و گفت: رقم مورد نیاز برای اجرای کامل قانون رتبه‌بندی که در کمیسیون آموزش و تحقیقات و کمیته آموزش و پرورش محاسبه شده، رقمی معادل ۲۰ هزار میلیارد تومان است و امیدواریم که بتوانیم با جلب نظر اعضای کمیسیون تلفیق چنین رقمی را برای اجرای رتبه‌بندی جذب کنیم.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس تأکید کرد: رقم مذکور پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات به کمیسیون تلفیق است که با توجه به اصلاح بخش درآمدی بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق باید دید می‌توان چنین رقمی را برای این حوزه جذب کرد یا خیر؛ چراکه بسیاری از ردیف درآمدی دولت در لایحه بودجه ۱۴۰۰ غیرشفاف و احتمالی به نظر می‌رسد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار