مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان با بیان اینکه بخش گردشگری بیشترین آسیب را از شیوع بیماری کرونا متحمل شده است، گفت: همه‌گیری کرونا ۳۶۰ میلیارد تومان به صنعت گردشگری استان خسارت زد.

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، احمد تجری شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگویی خبری اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا به همه بخش‌ها خسارت زده اما بیشترین خسارت متوجه صنعت گردشگری بوده است.

وی افزود: اثرات شیوع بیماری کرونا را در بخش گردشگری استان مشاهده کردیم به صورتی که مستمر این خسارت‌ و زیان‌ها را رصد می‌کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بیان داشت: صنعت گردشگری استان از زمان شیوع کرونا تا کنون حدود 360 میلیارد تومان خسارت دیده است.

وی گفت: در شرایط کنونی سلامتی مردم بر هر موضوع دیگری اولویت دارد و فعالان عرصه گردشگری نیز بیشترین مراقبت را برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا انجام می‌دهند.

تجری افزود: اکنون که حدود 11 ماه از شیوع این بیماری گذشته آگاهی‌های ما برای مقابله با کرونا بیشتر شده است و وزارت میراث فرهنگی در هم اندیشی با وزارت بهداشت در پی تهیه بسته سفر و سلامت هستند.

وی ادامه داد: پروتکل‌های بهداشتی به هتل‌ها، بومگردی‌ها و واحدهای اقامتی ابلاغ شده است و نظارت‌ها نیز برای رعایت این دستورالعمل‌ها سخت‌گیرانه است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار