دادستان عمومی و انقلاب مرکز گلستان از نیروی انتظامی خواست گشت‌های پلیس را در محله‌های مختلف شهر افزایش دهند تا هم احساس امنیت مردم بیشتر شود و هم جرایمی مانند سرقت کاهش پیدا کند.

درخواست دادستان گرگان از نیروی انتظامی در راستای کاهش جرایم؛ گشت‌های پلیس در محله‌های شهر افزایش یابد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، حجت‌الاسلام سیدرضا سیدحسینی ظهر امروز در نشست مسئولان قضایی و انتظامی استان اظهار داشت: به‌روز  کردن تخصص و روش‌های کشف جرم  نیاز استان است و باید در دستور کار پلیس استان قرار گیرد. ضمن اینکه تقویت پلیس‌های تخصصی از جمله پلیس آگاهی امری لازم است.

وی به موضوع قرارگاه جلب هم اشاره کرد و گفت: در این قرارگاه  کسانی که محکومیت قطعی دارند باید با سرعت جلب شوند.

دادستان سیدحسینی ادامه داد: افزایش گشت در محله‌ها در کاهش جرایم و افزایش احساس امنیت در مردم اثرگذار است.

وی با تاکید بر توجه پلیس به حقوق شهروندی خاطرنشان کرد: پلیس در پیشانی برخورد با متخلفان و مجرمان قرار دارد و باید هنگام اعمال قانون بیشتر  قانون و حقوق شهروندی را رعایت کنند.

 دادستان گرگان همچنین از شناسایی 170 محله پرخطر از نظر وقوع جرایم خشن در استان خبر داد.

سردار سعید دادگر، فرمانده انتظامی استان گلستان نیز در این نشست با قدردانی از تعامل دادگستری گلستان با نیروی انتظامی اظهار داشت: راهکارهای تسهیل ارائه خدمات به مردم و رفع موانع و مشکلات از اهداف برگزاری نشست تعامل قضایی و انتظامی در استان است. این تعامل، امنیت قابل قبولی را در استان رقم زده است.

وی به تلاش‌های پلیس برای کاهش جرایم به ویژه سرقت اشاره کرد و افزود: به دنبال فراگیر کردن استفاده از شرکت‌های مراقبتی برای کاهش جرایمی مانند سرقت‌ها هستیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار